Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Smějí se mému poníkovi, přitom nevědí, co v něm je

  vydáno  •  sport · zvířata · šikana · mazlíčci
  Mám poníka, mám ho přes rok, dostala jsem ho k narozeninám. Ve škole se ale smějí mně i mému poníkovi. A to jen pro jeho jméno.

  Můj tříletý poníček Ťupa si vysloužil svoje jméno od bývalé majitelky, která ho nepochopila a myslela si, že je strašně hloupý. Není. 

  Ťupísek je zvláštní a složitá osobnost. Když se vztekáte nebo ho do něčeho nutíte nebo mu - nedej bože - poručíte, tak se urazí a dělá, že nechápe. Naopak, když věci řešíte v klidu, je v klidu i on a snaží se. Třeba dneska se mnou skočil bez sedla 50 cm!

  Všichni ve škole ho pomlouvají, říkají, že je špatný a hloupý, prý jako jeho majitelka. Ano, je jako já, ale zdaleka není hloupý. Jen přece nebude ukazovat svoje přednosti lidem, kteří mu za to nestojí, no ne?

  Když máte koně, který je jako vy, je to něco úžasného. On je i ve stejném znamení zvěrokruhu, štír. Má stejnou povahu jako já a nadšení pro skákání. Stejně jako já prosazuje to, že by se věci měly řešit v klidu.

  Asi je vám divné, že to píšu jako bych s ním mluvila. Tak úplně s ním nemluvím, ale vím, co si myslí, jakou má náladu, jak se cítí. Například mám vyzkoušené, že když chci skákat složitější překážku, nesmím se bát, protože pak se bojí i on. Když jsem na něm začínala jezdit a byli jsem na jedné z našich prvních vyjížděk, hodně se lekal. Ve chvíli, kdy on dostal strach, měla jsem ten strach i já. Během sekundy se to přeneslo i na mě.

  Mít svého koně je ta nejúžasnější věc na světě. Nenechte se při výběru koně nikým ovlivnit. Je to vaše volba a vy musíte vědět jestli je to ON. Ze začátku jsem si také myslela, že jsem dostala snad toho nejhoršího koně na světe. Bylo to ale jen do té doby, než jsem zjistila, jaký je.

  Když jsme začínali jezdit bez sedla, bál se skákat, bál se, že spadnu. Také jsme mezi sebou měli problémy, než jsem přišla na to, že on je přece jako já. Když se zamyslím, jak bych v některých situacích reagovala já, zjistím, že se s ním musím nějak dohodnout. Tak, aby to vyhovovalo nám oběma.

  Můžou mi nějací oslové ze třídy říkat, že jsme, já a můj poník, hloupí? Nemůžou. Odpovím jim jen: "Že je mi můj kůň nejmilejší říkáš ty, člověče, že je hřích? Můj kůň mi zůstal v bouři věrný, člověk ani ve větru." To je můj nejoblíbenější citát. Naši mazlíčci jsou nám vždycky nejvěrnějšími přáteli.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (26)

  Příspěvek z 7. února 2014 ve 21:24.
  Zůzahrůza v něm napsala:

  Jenom ti ho závidí... Já bych taky chtěla poníka :333

  Příspěvek z 27. ledna 2014 v 16:55.
  uraganka v něm napsala:

  Nádhernej poník, mě se t jeho jméno líbí, je sním ještě roztomilejší!25

  Příspěvek z 24. ledna 2014 ve 22:14.
  kobylka8 v něm napsala:

  Ťupík

  Náhodou  je to nádherný,roztomilý,věřím že: poslušný ,citlivý ,kamarádský a věrný poníček!26
  Vůbec je neposlouchej,nerozumí tomu a nevím proč se do toho míchají. Navíc Ťupa je krásné jméno,Ťupíček!26
  Moje rada je ,aby jsi je neposlouchala a nevnímala,pak toho nechají!
  Krásně prožité chvíle s tvým oblíbeným poníčkem Ťupíčkem a mnoho úspěchů ti přeje kobylka8 !