Alíkovina

Smrt fenky Amandy

vydáno  v 4:14

Měli jsme 2 fenky. Amandu a Bety. Bety zemřela trošku dřív (na stáří), ale Amanda asi o 4 měsíce později také.

Můj bývalý pes, © anetka10girl

Měli jsme Amandu. Vlastně jsme si ji ani nekoupili - narodila se naší bývalé fence Arise, která je též po smrti. Takovou nemoc měla i naše Amanka. Jinak jsme jí říkali i Hryzáček, Amandík atd...

Amanda byla černý, velký pes s rezavými fleky. Plemeno Becaureon, tedy francouzské. Byla hrozně chytrá. Zemřela ve věku 10 let.

Vždycky jsme si s ní hráli a vždycky nám strkala čumák pod ruku, abychom jí hladili, a když jsme nechtěli, dala nám packu na nohu. Nechala si všechno. Kroutit s ušima, hýbat s čumákem a klidně si nechala spočítat zuby.

Asi v 8 letech měla na břichu takovou válcovitou kouli. Šli jsme k veterinářce. Ta řekla, že je to nádor a že musí na operaci. Jenže operace jí odebrala dělohu (orgán, aby měla fena mláďata). Tak měla na hlavě trychtýř, aby si ránu nerozkousala. Ani jíst nechtěla. Bylo mi jí hrozně líto.

V 10 letech měla poraněnou packu, tak jsme šli znovu k veterinářce. Veterinářka říkala, že se nějak začíná „zavodňovat“.

V červenci byla ještě veselá.
Až týden po té době, co jsme přijeli z Itálie, nechtěla jíst. Dokonce i zvracela a měla průjem. Takže opět k veterinářce. Řekla, že je zavodněná kvůli tomu, že jí selhávají ledviny. To jsem se hrozně lekla. Chtělo se mi brečet. Když jsem ji viděla, tak jsem ji hladila a utěšovala, že to bude dobrý. Ono by šlo udělat i transplantaci ledvin (výměna orgánu), ale to i u člověka je velice složité (natož u psa).
Doktorka jí dala dietní jídlo, ale ani to nejedla. Tak už nám zbývalo jen jediné - uspat ji.;-(. Ale ona by stejně do pár dnů zemřela. Takže k veterinářce (já byla zrovna u babičky) a ta jí píchla 3 injekce s rozestupy. Až po 3. jí uspali.

Když jsem zrovna byla u babičky, pak mi řekla, že už je v nebi. Nemohla jsem nebýt smutkem bez sebe. Když mě neviděli, začala jsem brečet. Asi 3 noci po sobě jsem brečela tak, že jsem měla polštář promočený. Upřímně - sama někdy brečím.

Amanka zemřela 19.7. 2017.
Hryzáčku, byla jsi super. Teď ji nahoře v nebi - snad se tam máš dobře i s Betynkou, se svou maminkou, Tinuškou a s dalšími pejsky, co jsme měli. Dávám Ti i kytičku na hrobeček.

Jinými slovy:
Odpočívej v pokoji.

Autorka: (12 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (11)

Příspěvek z 24. března v 17:45.
paratko2323 v něm napsala:

to mi je moc líto takoví krásný pejsek;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(;-(

Příspěvek z 23. března v 17:26.
andyell v něm napsala:

Chudaku;-( Ja bych brecela celi zivot;-($> babicce umrel pes rikyna a babicko vecer brecela a sla spat asi ve 3 h...rano protoze nemohla usnout;-($> Ja taky furt brecela. Rikyne bylo bouzel jenom 5 nebo 4 roky;-( Mela nemocne srdicko$>
Hezky clanek;-)R^$>$>

Příspěvek z 14. listopadu 2017 v 17:23.
elinkahorse13 v něm napsala:

Ahoj vím jak ti je měla jsem voříška Bena bylo mu 16 a taky mi umřel měla jsem ho od malička hrozně mi chybí vím že se má v nebíčku dobře a aspon se netrápí , ale je to divný když už neběhá po dvoře s naší fenkou Barunkou