Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Smrt příbuzného

  vydáno  •  Vztahy
  Myslím si, že jsem vina za smrt svého strýce.

  Syn Petra Koláře Honza, © Marek Navrátil

  Tenkrát, když já jsem nechtěně otěhotněla. Přemýšlela jsem nad jménem. Chtěla jsem dát po kamarádovi a zároveň ex příteli Honzík. Babičce se to líbilo, ale problém je, že u nás v rodině už bylo toto jméno po třetí.

  Znáte to, ty pověry. Já už dávala jméno po čtvrté a tenkrát, když babička ještě žila, tak mi řekla, že po čtvrté se ale nedává jméno. Řekla mi, že někdo s tímto jménem umře. Já tomu nevěřila. A tak jsem dala jméno Honzík. Mojí tetě se Honzík líbilo, protože její syn (bratranec) i manžel se tak jmenují. Můj děda se tak taky jmenuje. Dál se to už neřešilo.

  O rok později. Zvoní tátovi telefon a po tom hovoru, jsem se zeptala, kdo to volal? Táta řekl: „Teta Marcela, že kluci chtěli svému tátovi ukázat vysvědčení, ani nestačili ukázat a prostě upadl na zem. Volali záchranku, ale lékaři mu už nedokázali pomoci. Ještě vám povím, že strýc měl cukrovku, takže si píchal inzulín, lékaři řekli, že selhalo mu srdce.“

  Potom všem truchlení mě vlastně napadlo, to co říkala babička. Začala jsem brečet do polštářku a čekala, až někdo přijde a řekne, že to není pravda. Ale nikdo nic neříkal. Dávala jsem si to zavinu, že se mi narodil syn a já mu dala to jméno.

  A pak že to jsou jen pověry! Nejsou, je to pravda, takže někdy poslouchejte, co říká vaše babička, nebo to, co se stalo mně, může se to stát i vám! Já jen doufám, že se s tím jednou vyrovnám.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (13)

  Příspěvek z 22. srpna 2019 ve 21:57, upravený vzápětí.
  tdm v něm napsal:

  Zajímavý článek, pět tlapek!
  Já o této pověře nevěděl a teď si trochu říkám, že „všechno“ pokazím kvůli tomu, že jsem čtvrtý Antonín v mé rodině (v řadě, můj praděda byl Tonda) (Hmm asi autor článku chce hodně komentářů :D )

  dennisvet v něm napsala:

  Přestane to bolet až časem a tím, že si uvědomíš, že za to nemůžeš.

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  Ty za to nemůžeš!