Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Smrtící povodně 2009 - jak jsem pomáhal

  vydáno  •  Příroda · Počasí · Česká republika · Povodně
  Každý o tom mluví, lidé mají strach co bude, píše se o tom na titulních stranách novin a taky tím začínají reportáže ve zprávách. Každý ví, že je řeč o povodních.

  Velká voda na Novojičínsku. Na snímku z ranních hodin následky povodně v Kuníně. (25.6.2009) , © ČTK

  Povodně sleduji v televizi každý večer. A když je o tom třináctiminutová reportáž, tak se cítím divně. Naštěstí nikdo z naší rodiny nebydlí v zaplavených obcích. Ale v pátek jsme se s taťkou rozhodli, že pojedeme k lidem, kteří ztratili téměř veškerý svůj majetek, pomoct.

  Jeli jsme velkým autem, ale nejeli jsme sami. Taťka s sebou vzal i klienty ze střediska sociálních služeb v Karviné, kde několik let pracuje. Jeli jsme na Novojičínsko, do části Žlina. Tedyco nejblíže k nám. V zavazadlovém kufru jsme měli spoustů čistících přípravků, jako jsou třeba Jar, Savo.

  Povodně - červen 2009

  Více informací: iDNES.cz

  Na místě jsme byli kolem 9. hodiny ranní. Jak jsme viděli tu spoušť, tak jsme z té práce, co nás čekala neměli vůbec dobrý pocit. Unavení lidé nám smutně vyprávěli, jak to u nich ve středu večer vypadalo.

  Vyplavilo jim to sklepy, odneslo auta, zdemolovalo zahrádky, vzalo vzpomínky z dětství apod. Uklízeli jsme jak venku na zahradách, tak ve sklepích, chlívech, pokojích, silnicích apod. Tvořily se obrovské hromady odpadů, pro který nám zde nechali kontejnery.

  V poledne z městského úřadu vozili polévku, kterou po domcích rozdávali. Také zde byly nádoby na pitnou vodu, protože ta z domu se nesměla konzumovat.

  Tak jsme pomáhali až do večera. Pak jsme se vraceli zpět domů.

  Postiženým lidem držíme palce a přejeme hodně sil ve vyklízení věcí a to nejen na Novojičínsku, ale i ve Strakonicku, Prachaticku, Jeseníku nad Odrou, jižních Čechách a dalších místech.

  Jak pomoci

  Lidé mohou postiženým přispět zasláním dárcovské sms ve tvaru DMS ADRA na číslo 87777, popřípadě zasláním příspěvku na účet nadace Adra 99619961/0300, v.s. 211.

  Sbírku zřídila také společnost Člověk v tísni, přispívat můžete na konto Povodně 7202 7202 /0300 nebo DMS POVODNE09 na telefonní číslo 87 777. Tuto sbírku organizuje Člověk v tísni o.p.s.

  Cena jedné DMS je 30 Kč, příjemce vaší pomoci obdrží 27 Kč.

  Autor: (14 let)

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 2. července 2009 v 19:41.
  justi v něm napsal:

  Reakce na MIRINDA65:

  to s tebou saouhlasim

  MIRINDA65 v něm napsal:

  Povodně

  To jste hodní že takhle pomáháte!!!21

  Skiklubačka v něm napsala:

  povodně

  Hm to je hrůza.Nám taky vytekla řeka a domy jsou zaplaveny a všechno zničeny...TOTÁLNĚ.....14