Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Smutný čas vánoční

  vydáno  •  vztahy
  Chci vám napsat svůj příběh, abyste si uvědomili, že kouzlo Vánoc se může během chvíle úplně vytratit.

  Představitelka babičkÿ při tradiční akci v Babiččině údolí (7. června 2012), © MF DNES

  Mám rozvedené rodiče, první kaz mého života. Po šesti letech se s tím pomalu vyrovnávám. Ale přišla další velká rána pro celou rodinu. Mé babičce bylo dost dlouho špatně zvracela a zhubla. Potom šla k lékaři, nic nenašli. Ale po dalším vyšetření jí našli nádor ve tlustém střevě.

  Vysvětlivka

  JIP je jednotka intenzivné péče, specializované nemocniční oddělení s intenzivní péčí o pacienta. CéTéčko, neboli CT, je počítačová tomografie. Pomocí CT může lékař prohlédnout orgány v celém těle.

  Nastalo peklo: ve škole mi to nešlo, máma byla vynervovaná a všichni byli nepříjemní, protože měli strach. Babička musela na operaci, byla v nemocnici na JIPce a před operací nemohla nic jíst. Vyndali jí skoro celé tlusté střevo. Potom šla na CéTéčko, tam jí ale našli další nádory v celé břišní dutině. Musí jít na chemoterapii. Den před Vánoci jí pustili domů, ale je jasné, že nálada moc dobrá nebyla.

  Mám babičku moc ráda, povídala jsem si s ní o všem. Co bych dělala, kdyby tu nebyla? Těsně po operaci jsme za ní jeli a mě tam nechtěli pustit, je mi 11. Bylo mi to tak líto, že jsem se s ní nemohla vidět. Na chodbě jsem se neudržela a rozbrečela se. V tu chvíli vyšla sestra a viděla mě. A co se nestalo. Pustili mě za babičkou!

  Takové štěstí jsem nikdy nezažila a asi nezažiji. Chci vám jen říct, že jsou situace, kdy vás nějaká pětka z češtiny nevyvede z míry. Až svoji babičku uvidíte, tak ji pořádně obejměte. Važte si toho, že nemusíte mít strach, že ji už neuvidíte.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (9)

  Příspěvek z 27. ledna 2014 v 17:35.
  Alexania v něm napsala:

  Moje babička

  Vypadá to, že máš kliku, já už tohle udělat nemůžu. Babčka mi munulý rok bohužel zemřela. Měla jsem ji hodně ráda a ještě vzpomínám na doby, kdy jsem k ní jako malá holka jezdila. Ale vím, že i přesto všechno je se mnou a že kvůli ní nemám brečet, protože je jí líp a už ji nic nebolí.

  Příspěvek z 23. ledna 2014 ve 21:31.
  kobylka8 v něm napsala:

  Má babička

  Mám pocit že asi vím co cítíš,mojebabička měla pupeční kílu a proto nemola jít na operaci s  míchou. Má zůžený míšní kanálek a může se jí skřípnout mícha a pak by jsme měli po hehe. Ochrnula by (úplně celá ,mimo havy samozřejmě) a to by byla smůla. Je mi jí moc líto,navíc má problém s bederní páteří. Má problémi i se spousty jinými věcmi ale to tady nebudu vypisovat. Je mi jí prostě moc líto a přeju jí aby se držela !27

  Příspěvek z 9. ledna 2014 v 15:40.
  hustoň v něm napsal:

  Babička

  Tak naši babičku dnes přivezli z nemocnice domů, nemůžu se dočkat, až se za ní půjdu podvívat...připadá mi to jako věčnost, moc se na ni těším a doufám,že už nebude muset do nemocnice vůbec!!!!!!!