Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Smutný příběh se šťastným koncem

  vydáno  •  vztahy
  Každý den jsem ve škole prožívala teror. Teď se všechno změnilo.

  Z výstavy připravené libereckými školáky na téma šikana., © Radkaa

  Jmenuji se Ezria. Narodila jsem se v Číně, ale když mi bylo šest, přestěhovala jsem se s rodiči do Česka. Nastoupila jsem do první třídy a začal teror. Všechny děti se mi posmívaly a říkaly mi šikmooká Ezria. Shazovaly mi věci z lavice, šikanovaly mě. Nemohla jsem to vydržet a každý večer jsem doma brečela. Rodičům jsem nic neřekla. Nechtěla jsem žalovat.

  Když mi bylo jedenáct, táta dostal práci v Anglii, a tak jsme se tam přestěhovali. Když jsem nastoupila do školy v Londýně, všechno začalo znovu. Tentokrát to bylo ještě horší. Spolužáci mě bili a já jsem byla nešťastná. Nevěděla jsem, co mám dělat. Jednou si máma všimla modřiny pod mým okem a ptala se, co se mi stalo. Odpověděla jsem jí, že jsem se bouchla, a tak se mě už na nic neptala.

  V roce 2010 mi spolužáci začali přezdívat Liar Ezria. Nevěděla jsem proč. Minulý rok v lednu k nám do třídy přišla nová holka. Jmenovala se Nikki. Začaly jsme se kamarádit a já jsem jí řekla, co prožívám. Začala mě před spolužáky bránit. Byly jsme nejlepší kamarádky. Nikdo a nic nás nedokázalo oddělit. Loni o letních prázdninách Nikki odjela na tábor a já jsem zůstala sama. Tenkrát mi bylo šestnáct. Moc se mi po ní stýskalo a nudila jsem se.

  Poslední den prázdnin jsem si zašla na jídlo a potkala jsem tam kluka. Jmenoval se Peter Gregory. Chvilku jsme si povídali a já jsem se dozvěděla, že právě promoval a bude učit ve škole. Když jsem potom odcházela z restaurace, uviděla jsem Massie, moji spolužačku a největšího nepřítele. Seděla u stolu s její BFF Allie. Nevšímala jsem si jich a vyšla jsem z restaurace. Když jsem přišla domů, zjistila jsem, že mi přišla SMS od někoho, kdo měl blokované číslo. Bylo tam napsáno: "Viděla jsem vás. Připomínáte mi tenhle pár." Pod textem byla fotka nějaké holky a kluka, jak se líbají, a pod textem byl odkaz na nějaké video. Byl to seriál, který se jmenoval Pretty Little Liars. Pak jsem pochopila, proč mi dali přezdívku Liar Ezria.

  Po prázdninách jsem přišla do školy celá šťastná, že uvidím Nikki. Viděla jsem ji a taky se stalo něco, co jsem nečekala. Peter byl můj nový učitel angličtiny! Teď je mi 17 a jemu 22. Náš vztah trvá pořád. Teror skončil, protože už se všem dovedu postavit.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  Příspěvek z 20. května 2014 v 18:22.
  adrianadominika v něm napsala:

  Reakce na weperfect:

  Musím souhlasit :/ Ale příběh hezký :)
  PS: PLL 4ever <3

  Příspěvek z 19. května 2014 ve 21:40.
  weperfect v něm napsala:

  Hmm

  Je mi líto,co jsi prožila,ale popravdě mi ten konec příjde vymyšlený,protože ten seriál sleduju už od 1 série 16

  Příspěvek z 12. května 2014 v 7:43.
  London885 v něm napsala:

  Londýneček

  V Londýnku dokonalém městě se skvělími lidmi ti nic takového nemohli udělat!!!