Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šneci Achatina achatina

  vydáno  •  mazlíčci
  Ke svým 12 narozeninám od spolužačky dostala 2 africké šneky Achatina achatina. Bylo jim půl roku. Rodiče mi je nejprve nechtěli dovolit, až po delší době přemlouvání mi je povolili. Teď jim je už rok a půl. Jsou to úžasní společníci, kteří u vás dlouho pobudou, protože se někdy dožívají až přes 10 let. Každý se o tyto šneky dokáže postarat. Jsou totiž velmi jednoduché na chov.

  Nejkrásnější MAZLÍČCI, Achatina, oblovka, © MF DNES

  Než si koupíš šneky, kup si box plastový nebo skleněný většího rozměru a to proto, že šneci ještě hodně vyrostou. Jestli zakoupíš plastový box, tak jim na víku krabice vystřihni 2 větší otvory na vzduch. Pozor, ať šneci dírou neprolezou.

  Krabici musíme něčím vystlat a nejlepší je rašelina. Tuto rašelinu najdeš v každém obchodě se zvířecími potřebami. Jsou různé tvary rašeliny, ale většinou je to krychle. Tuto krychli hodíte do vody (kolik vody vyčtete na obalu). Za půl hodiny vám rašelina nabobtná a pak ji rozprostřeme v boxu pro šneky. Do boxu ještě vložte nízkou mističku s vodou. Teď už si jen kup šnečky.

  Nejlepší je mít dva, protože můžete mít i vajíčka. Šneci jí všechny listy, které jíme i my, například listy od pampelišky, salát (ten mají nejraději) a jiné. Také mohou spoustu zeleniny (např. papriky, mrkve, okurky a jiné) a ovoce (např. hrozny, melouny, jablka, hrušky a jiné). Pozor, šneci nesmějí žádné citrusy (pomeranče, citrony, mandarinky). V jejich jídelníčku nesmí chybět sépiová kost.Tato kost se dá sehnat v každém obchodě se zvířecími potřebami. Šneci po sépiové kosti lépe rostou a mají hezčí ulitu.

  Já mám 2 šneky Julii a Čendu. Měli už dvakrát vajíčka a teď je mám potřetí. Teď už si vajíčka nechávám a starám se o ně. Mám je v uzavřené misce s hlínou. Ve víku jsou udělané dírky a krabičku jsem vložila do boxu se šneky, aby vajíčka byla v dostatečném teple. Vajíčka každý den postříkám vodou.

  Co se týče denní péče o šneky, tak k tomu patří postříkání šneků vodou, výměna potravy a vyndávání výkalů. Rašelinu měníme po dvou týdnech a nebo po měsíci. Šneky jinak můžeme pod vlažnou vodou z kohoutku opláchnout.

  Jsou to úžasní kamarádi. Chodím s nimi i ven, kde je nechávám lézt po trávě ve stínu. Mám je moc ráda.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 29. května 2016 v 17:31.
  KoťátkoMicinka v něm napsala:

  Jiný název

  Nemá to být spíš šneci Rachotina rachotina? :D

  Příspěvek z 26. května 2016 v 15:19.
  Propiska999 v něm napsala:

  Jeee

  18261644

  Příspěvek z 25. května 2016 v 16:56.
  dra5 v něm napsal:

  Wysocky Rudolf

  no to je krasny neco si vyrobit