Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sněhurka – i tentokrát vyhrála nad zlem

  vydáno  •  Pohádky

  Další z mnoha příběhů o Sněhurce, tento je z roku 1994, je to sice krátká kreslená pohádka, ale opravdu hezká.

  Sněhurka s princem a holoubkem, © tookapic

  Další z nepřeberného množství Sněhurek ze studia Walt Disney. Příběh začíná úplně standardně. Narodí se Sněhurka, bohužel královna u porodu umírá, avšak král se z dcery může doslova zbláznit radostí. Za velmi krátký čas si přivede novou ženu, krásnou královnu s rusými vlasy, ale černým srdcem. Ta neustále Sněhurku peskuje a zavírá doma. Ještěže má princezna spojence v podobě malého kamaráda prince. Královna se každý den ptala kouzelného zrcadla, kdo je v zemi nejkrásnější, a to jí pokaždé dalo kladnou odpověď, že je to ona. Ovšem dny plynuly a ze Sněhurky vyrostla půvabná mladá dívka. Jednoho dne zrcadlo královně řeklo, že Sněhurka je v zemi zdejší nejhezčí a nejkrásnější.

  Královna se rozlítila a pověřila myslivce, aby Sněhurku zavedl do lesa a zabil ji tam. On nechtěl, ale královna mu hrozila smrtí, když to neudělá. Navíc mu oznámila, že jí musí přinést Sněhurčino srdce jako důkaz. Ten to však nemohl udělat, protože měl Sněhurku rád, a tak ji přinutil, aby utekla a nikdy se nevracela. Princezna tedy běžela tmavým lesem, až přišla k malé chaloupce. Nejprve zkoumala, zda je někdo doma, a divila se tomu, jaký je tam nepořádek. Chtěla si jen na chvíli odpočinout, ale napřed se rozhodla, že to tam uklidí, což byla chyba.

  Mezitím přišli domů trpaslíci, kteří tam bydleli. Nejprve si mysleli, že jsou v cizím domě, pak že je někdo vykradl, to vše proto, že tam bylo čisto a uklizeno. A pak nahlédli do postele a uviděli Sněhurku. Rozmýšleli, co s ní, a rozhodli se ji probudit. Přehazovali si to jeden na druhého, až nakonec usnuli. Ráno se jako první vzbudila Sněhurka a velmi se trpaslíků polekala. Oni jí také, prostě navzájem. Hned ze začátku, při vzájemném představování, někteří trpaslíci, respektive téměř všichni, otočili svůj hněv na ubohou Sněhurku. Velmi jim vadilo, že jim tam jaksi uklidila. Oni totiž milovali svůj nepořádek.

  Dalo jim hodně práce vyrobit si takový krásný binec. Nakonec se rozhodli, že si ji tam nechají. Ovšem zase přišel další problém. Sněhurka neměla kde spát. Trpaslíci se tedy rozhodli, že jí postel vyrobí. Mezitím královna na zámku zjistila, že Sněhurka žije, a chce nechat zabít myslivce za to, že ji podvedl. Nakonec se však rozhodne, že půjde za Sněhurkou sama a v přestrojení, aby ji nepodezírala.

  Velmi milý příběh, pro děti zcela jistě doporučuji. Příběhem provázejí dva malí modří ptáčci, kteří ho též vypráví. Animace je moc hezká, jako vždycky u Disney. Pohádka trvá 50 minut.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 28. května 2020 v 15:15.
  JáJá1 v něm napsal:

  Úžasný článek, 5 tlapek.:->