Alíkovina

Sněženky na Arše

vydáno  •  Volný čas venku

Archa je tábor v Rajnochovicích. Je to tábor, který je v provozu v létě, na podzim i v zimě.

Archa Rajnochovice , © Vojtěch Pospíšil

Na Archu (nejedná se o loď, kterou stavěl Noe) už jezdím dva roky. Je to moc dobrý tábor. V létě jezdím na čtrnáctidenní tábor, na podzim na víkendový a na zimní. Zimnímu táboru, na kterém jsem byl v zimě, se říká „Sněženky“. Na Sněženkách jsem byl po druhé.

Na myšlenku, abych přijel na Archu, mě přivedla maminka. Archa je převážně pro silnější povahy. Myslím to psychicky i fyzicky. Sněženky jsou, jak už to jde vycítit v názvu, v zimě. Bývají tam obrovské koulovačky a závody na bobech či jiných vozidlech na ježdění po sněhu.

Bývá tam zhruba dvacet čtyři vedoucích a sto dvacet dětí. Je tam krásné prostředí, obklopené lesy a loukami. Můžou tam chodit děti od třetí třídy do deváté třídy. Setkávám se tam s hodně dobrými kamarády, kteří se rádi podělí o svá přátelství.

Vedoucí jsou také hodně přátelští. V létě se spí ve stanech a na podzim a v zimě se spí v chatkách. Moje nejoblíbenější část dne je polední klid. Během poledního klidu je mou největší zábavou ping-pong.

Letošní téma bylo film „V hlavě“. Společně se všemi táborníky jsme pracovali v mozku a pomáhali jsme emocím - Radosti, Smutku, Vzteku, Nechuti a Strachu. Dále jsme pracovali na svalových buňkách.

Všem, co se cítí fyzicky zdatní, doporučuji, ať poprosí své rodiče, jestli tam můžou jet. Rozhodně vám přeji, abyste to zkusili.

Autor: (10 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (7)

Příspěvek z 18. března 2019 v 16:24.
kefír v něm napsal:

:-o:-o

Příspěvek z 15. března 2019 v 7:59.
HettuskaLondynek v něm napsala:

Mi to po prvé asi fakt stačilo :-D možná jsem jen chytla špatný turnus, nebo do tohoto kolektivu nezapadám, každopádně zjištění, že moje rádkyně ve 14ti kouří a pije alkohol... Opravdu už radši nikdy vic:-D

Příspěvek z 14. března 2019 v 18:52.
kefír v něm napsal:

Je to nejlepší článek jaký kdy jsem četlR^R^R^:-):->:-D;-D