Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sněží, sněží, sněží!

  vydáno  •  Volný čas venku · Sport · Zima
  Tak, už jsme se konečně dočkali pravé zimní atmosféry - nasněžilo a na některých místech je sníh doteď. Mnozí z vás, stejně jako já, se už dlouho před Vánoci těšili na pořádnou bobovačku, koulovačku, stavění sněhuláků, bruslení a hlavně lyžování.

  lyžování, © Profimedia.cz

  Na boby a sáně už bylo i před Vánoci, sníh však slezl a dlouho nebylo nic. Na Štědrý den nás ale Ježíšek obdaroval sněhovou nadílkou. Sníh vydržel dlouho díky stálým teplotám pod bodem mrazu. Ty ale také způsobují led. Led mají rádi všichni bruslaři, ale zároveň je nenáviděn z hlediska jeho povrchu. Každý z nás má určitě strach jít do práce, do školy a obecně všude jinde, protože led je velmi kluzký a úrazů rychle přibývá.

  Stejně tak dělá problémy dopravním prostředkům - autobusům a automobilům. Nelze jej tak lehko zničit, nebo alespoň nějak zdeformovat - leda tak rozsekat krumpáčem nebo posypat solí či škvárou, ale na té můžeme ještě zakopnout. Jednou se mi stalo, že jsem zakopla o kamínky posypu a ještě jsem se při tom svezla na ledě. Ale když teploty nebudou moc nízké, může sněžit a my si budeme moct pořádně užít všechny zimní sporty.

  Sněhulák - 156Když je sníh povolený (mokrý, nemrze), tak si s radostí všechny děti určitě postaví panáčka ze sněhu, kterému říkáme sněhulák. Tři sněhové koule - velká, střední a malá, tvoří dohromady baculaté tělíčko s hlavou. Černé uhlí jako oči, ústa a knoflíky sněhového kabátku a červená mrkev jako jeho špičatý nos. Ještě menší koule na ruce a do jedné z nich dáme metličku. Když zmrzne sněhulák, vydrží hodně dlouho.

  Však se také dlouho čeká, než napadne alespoň 40 cm sněhu na lyžování. Někteří už když začne mrznout pouštějí sněžné děla a vytvářejí umělý sníh. Já si však počkám - tady ve vesnici děla nejsou a tak ani nic jiného nezbývá. Když bude ještě týden sněžit, brzy pojedou i ostatní vleky v menších nadmořských výškách. Lyže nebo snowboard? Každého baví něco jiného, ale každého milovníka zimních sportů to na sjezdovce určitě moc baví.

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (6)

  Příspěvek z 19. února 2009 v 10:00.
  ohnice v něm napsal:

  snih

  snih je super lyže boby22sankyale hlavně pozor at nepřidete k urazu2768
  212526

  Příspěvek z 23. ledna 2009 ve 13:42.
  Kajushka0070 v něm napsal:

  proč?

  Ahojky tento, článek jsem psala já ale není pod ním moje jméno proč? Kdo si mi psal že si mám upravit vizitku a že mi tam to jméno dají a přičtou mi body...zatím nic nevidím a bydy nemám...ošidili jste mě?22 A navíc článek jsem psala na začátku ledna kdy ještě sníh byl... ale teď už není skoro žádný ještě v nedělu se tu lyžovalo...doufám že zase nasněží!252525

  Příspěvek z 22. ledna 2009 v 19:54.
  Střelka v něm napsal:

  Sníh neni

  U nás sních neni, jenom pocukrováno. (Jižní čechy)1313