Alíkovina

Sněžka - naše nejvyšší hora

vydáno  •  Volný čas venku · Cestování · Česká republika · Čtenáři píší Alíkoviny
I ti nejmenší jistě alespoň jedinkrát slyšeli o hoře Sněžce, která je nejvyšší horou Krkonoš a zároveň nejvyšší horou České republiky. Její vrchol leží 1 602 metrů nad mořem. Lidé jezdí navštívit Sněžku jako výletní místo i proto, že je z ní skvělý výhled do daleké krajiny.

Sněžka, © Profimedia.cz

Nachází se na východě Krkonoš na hranicích s Polskem. Název Sněžka pohází z 19. století, kdy toto jméno nejvyšší hory České republiky vzniklo od pojmenování "sněžná", tedy pokrytá sněhem. Skalnatý holý vrchol Sněžky má rozlohu okolo 30 akrů.

Úplně první historicky zaznamenaný výstup na Sněžku vykonal neznámý Benátčan v roce 1456, který údajně v Krkonoších hledal drahé kamení. První český název hory byl Pahrbek Sněžný, poté Sněžovka a od roku 1823 Sněžka.

Mnozí z vás se na naši nejvyšší horu už asi podívat byli. Tomu, kdo ještě nebyl, mohu výpravu na Sněžku osobně doporučit. Výlet, když svítí slunce a je hezky vidět, je velmi příjemný. A je příjemný ještě víc, když se místo náročného šlapání s bolestí nohou svezete na lanovce a všichni vám závidí. Ale každý z nás má rád něco jiného - někdo jede raději lanovku, někdo dá zase přednost procházce.

STROJ ČASU Sněžka

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (6)

Příspěvek z 29. června 2009 v 10:08.
Kristýýýýýna v něm napsal:

Reakce na čoki789:

HM TAK POTOM NECHÁPU PROČ SEM JAKO LEZEŠ A ČTEŠ TO TADY KDYŽ SI TADY NEBYLA A JAK VIDÍM TAK TĚ TO NEZEJIMA A KDYŽ TĚ TO NEZAJIMÁ TAK SEM NELEZ FRAJERKO

Příspěvek z 29. června 2009 v 10:01.
Stela565 v něm napsal:

SNĚŽKA

ČLÁNEK JE SUPER DOBŘE STVÁRNĚNEJ NEMÁ CHYBU JE VIDĚT ŽE DÍVKA KTERÁ HO PSALA TO MUSELA MÍT V HLAVĚ SROVNANÉ JÁ BYCH TAKOVÝ ČLÉNEK NEDOKÁZALA 4JE ZATIM NEJLEPŠÍ  ČLÁNEK TÝKAJÍCÍ SE ČECH KTERÝ JSEM NA ALÍKU ČETLA

Příspěvek z 10. června 2009 ve 14:26.
čoki789 v něm napsal:

Sněžka

Já jsem tam nebyla a ani po tom nijak netoužim