Alíkovina

Sněžka v Krkonoších

vydáno

Sněžka je nejvyšší hora v Krkonoších. Patří mezi oblíbená výletní místa. Díky své výšce (je vysoká až 1602 metrů nad mořem) poskytuje krásný výhled do krajiny. Kromě toho nabízí mnoho zajímavých míst a stojí za to ji navštívit.

Pohled na vrchol Sněžky z Úpského rašeliniště. , © Radkaa

Sněžka je nejvyšší hora v Krkonoších. Patří mezi oblíbená výletní místa. Díky své výšce (je vysoká až 1602 metrů nad mořem) poskytuje krásný výhled do krajiny. Kromě toho nabízí mnoho zajímavých míst a stojí za to se tam podívat.

Výlet: Na Sněžku vede hned několika cest. Pěšky, cyklistická turistika i běžkové trasy. Pokud nejste zrovna příznivci dlouhého chození pěšky a chození a stoupání na vrcholky hor vás děsí, můžeme využít lanovku, která vás vyveze nahoru z Pece pod Sněžkou až nahoru na vrchol Sněžky. Lanovka je otevřená každý den. Lanovka převeze 250 až lidí a jízda trvá až přibližně 12 minut. Mezistanicí je Růžová hora.

S rodinou jsme byli na výletě na Sněžce, líbilo se nám to, krásná horská krajina, horský vzduch, krásný rozhled na krajinu. Doporučuji vám tam podívat se.

Poznámka Pralinky2: Sněžka se nachází v Krkonošském národním parku, na hranici České republiky a Polska.

Autorka:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!