Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Snímek Vzhůru do oblak nominován na Oscara

  vydáno  •  Kultura · Filmy
  Kdyby mohli filmoví recenzenti udělovat ve svých hodnoceních více než 100%, tak je v případě animovaného snímku Vzhůru do oblak nejspíš udělí. Chválou ve svých recenzích opravdu nešetřili. A tak není divu, že film se na přebalu DVD honosí nápisem: Nejlepší animovaný film roku!

  Z filmu Vzhůru do oblak, © Falcon

  Jedním z hlavních hrdinů příběhu je bývalý prodavač balónků Carl Fredricksen - penzionovaný důchodce, kterému je 78 let.

  Bydlí sám v malém domku uprostřed města a přemýšlí nad vším, co ve svém životě propásl, nad svou minulostí i budoucností.

  oscarová nominace

  Snímek Vzhůru do oblak je teprve druhý animovaný film v historii, který dostal nominaci na Oscara za nejlepší film. Prvním byl v roce 1991 snímek Kráska a zvíře.

  Nakonec se rozhodne pro poslední dobrodružství. Uváže ke svému domu tisíce balónků a uletí s ním až do oblak, přesněji do Jižní Ameriky.

  Jenže co se nestalo. K jeho smůle se zrovna v té chvíli na jeho verandě skrývá všetečný osmiletý skaut Russel. Osmiletý kluk a osmasedmdesátiletý stařec se vydávají na dobrodružnou cestu, při které potkají další nevídané kamarády: mluvícího psa Doga a vzácného ptáka Kevina, který neumí létat, ale miluje čokoládu.

  Komediální animované dobrodružství Vzhůru do oblak je desátým filmem studia PIXAR. Hned po svém uvedení do kin se stal filmovou událostí roku 2009. Kritici celého světa se shodli, že Studio Pixar snad neumí udělat špatný nebo průměrný film. Pouze dobrý. Všichni teď s napětím očekávají, jak dopadne klání o nejcennější filmařskou trofej - Oscara.

  Kdo je kdo

  Z filmu Vzhůru do oblakStarý Carl
  Osamělý vdovec plný bolesti a stesku chce své ženě posmrtně splnit její velký sen o dobrodružné výpravě do Jižní Ameriky. Přidělá tedy ke svému domu balónky a vydá se na cestu.

  Z filmu Vzhůru do oblakMalý Russell
  Městský skautík sní o divočině, kde nikdy nebyl, a je vděčný za přítele, protože spolužákům je k smíchu a otec na něj nemá čas.

  Z filmu Vzhůru do oblakMluvící pes
  Dálkově řízený voříšek ve službách svého stvořitele neohroženě hájí nové kamarády a na povely zapomene, jenom když vidí míček.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (40)

  Příspěvek z 13. února 2010 ve 20:39.
  Cherilka v něm napsala:

  namám co říst

  neviděla...

  Příspěvek z 9. února 2010 v 18:03.
  miss-sexy v něm napsal:

  Reakce na carodejmirek:

  MOJE ŘEČ4444

  Příspěvek z 9. února 2010 v 18:02.
  miss-sexy v něm napsal:

  MNO

   TEN film je upa BOŽÍÍÍ101010