Alíkoviny

Snímek Vzhůru do oblak nominován na Oscara

vydáno  v 7:22
Kdyby mohli filmoví recenzenti udělovat ve svých hodnoceních více než 100%, tak je v případě animovaného snímku Vzhůru do oblak nejspíš udělí. Chválou ve svých recenzích opravdu nešetřili. A tak není divu, že film se na přebalu DVD honosí nápisem: Nejlepší animovaný film roku!
Z filmu Vzhůru do oblak

Autor fotky: Falcon

Jedním z hlavních hrdinů příběhu je bývalý prodavač balónků Carl Fredricksen - penzionovaný důchodce, kterému je 78 let.

Bydlí sám v malém domku uprostřed města a přemýšlí nad vším, co ve svém životě propásl, nad svou minulostí i budoucností.

oscarová nominace

Snímek Vzhůru do oblak je teprve druhý animovaný film v historii, který dostal nominaci na Oscara za nejlepší film. Prvním byl v roce 1991 snímek Kráska a zvíře.

Nakonec se rozhodne pro poslední dobrodružství. Uváže ke svému domu tisíce balónků a uletí s ním až do oblak, přesněji do Jižní Ameriky.

Jenže co se nestalo. K jeho smůle se zrovna v té chvíli na jeho verandě skrývá všetečný osmiletý skaut Russel. Osmiletý kluk a osmasedmdesátiletý stařec se vydávají na dobrodružnou cestu, při které potkají další nevídané kamarády: mluvícího psa Doga a vzácného ptáka Kevina, který neumí létat, ale miluje čokoládu.

InsertSingleVideo

Komediální animované dobrodružství Vzhůru do oblak je desátým filmem studia PIXAR. Hned po svém uvedení do kin se stal filmovou událostí roku 2009. Kritici celého světa se shodli, že Studio Pixar snad neumí udělat špatný nebo průměrný film. Pouze dobrý. Všichni teď s napětím očekávají, jak dopadne klání o nejcennější filmařskou trofej - Oscara.

Kdo je kdo

Z filmu Vzhůru do oblakStarý Carl
Osamělý vdovec plný bolesti a stesku chce své ženě posmrtně splnit její velký sen o dobrodružné výpravě do Jižní Ameriky. Přidělá tedy ke svému domu balónky a vydá se na cestu.

Z filmu Vzhůru do oblakMalý Russell
Městský skautík sní o divočině, kde nikdy nebyl, a je vděčný za přítele, protože spolužákům je k smíchu a otec na něj nemá čas.

Z filmu Vzhůru do oblakMluvící pes
Dálkově řízený voříšek ve službách svého stvořitele neohroženě hájí nové kamarády a na povely zapomene, jenom když vidí míček.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (40)

Příspěvek z 13. února 2010 v 20:39.
Cherilka v něm napsala:

namám co říst

neviděla...

Příspěvek z 9. února 2010 v 18:03.
miss-sexy v něm napsal:

MOJE ŘEČ4444

Příspěvek z 9. února 2010 v 18:02.
miss-sexy v něm napsal:

MNO

 TEN film je upa BOŽÍÍÍ101010