Alíkovina

Snížek - příběh zakrslého králíčka (1.díl)

vydáno  •  Příroda
Ahoj kamarádi! Jmenuju se Snížek a jsou mi dva měsíce a kousek. Jsem červenooký hermelín. Mám krásný bílý kožíšek a purpurové očička.

Králík (ilustrační foto) - Kralík (ilustrační foto), © Profimedia.cz

Moje panička se jmenuje Peťulka a už si na ní začínám celkem zvykat. No, někdy jí udělám radost a nechám se hladit a mazlit, ale to není moc často, protože jsem takový malý neposeda.

A ptáte se jak jsem se dostal ke své paničce? Nejdřív jsem bydlel u své maminky, která mě krmila a pak mě něco vzalo a odvezlo do takové budovy. Tam bylo spoustu dalších zvířátek. Moje panička říká, že to byl zverimex.

Taky prý doufá, že nepřerostu ve velkého králíčka. Ale ona by mě měla ráda i tak. S Péťou a jejím člověčím přítelem Ráďou žijeme zatím jen krátce, ale už se máme moc rádi. Oni mi udělali takový pěkný výběh v pokoji, protože zatím je venku zima a já nemůžu ven. A v kleci bych se celý den unudil. Občas taky přes den spím, vzbudím se v noci a až do rána jim nedám pokoj. To si potom stěžují, že jsem horší než mimino.

No a to je na úvod asi všechno co Vám můžu říct. Budeme se všichni tři snažit, aby se Vám naše zakrslí stránečky líbili. Tak zatím ahoj, já jdu papat mrkvičku,
Váš Snížek.

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!