Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Snížek - příběh zakrslého králíčka (2.díl)

  vydáno  •  Příroda · Zvířata
  Neuplynul ještě ani měsíc a jsem tady zase. Jestli jsi nečetl první díl mého seriálu, tak ti řeknu, že jsem zakrslý králíček Snížek. Jak už jsem napsal, bydlím se svou paničkou Péťou a páníčkem Ráďou. Ale ještě než si mě přinesli domů ze zverimexu, tak mi museli doma udělat domeček, ve kterém teď bydlím. A víš jak se takový domeček dělá? Ne? Tak to ti budu muset říct.

  Králík (ilustrační foto) - Kralík (ilustrační foto), © Profimedia.cz

  Protože kdyby jsi chtěl mít doma králíčka, tak musíš vědět, co všechno se musí koupit a udělat, aby se nám králíčkům u tebe doma líbilo.

  Tak nejdříve musíš koupit klec. Když bude velká je to jenom dobře. My králíčci potřebujeme hodně pohybu. Každý si myslí, že jsme jen zvířata zavřená v kleci, ale to vůbec není pravda. Když je má dvounohá rodina pryč, jsem zavřený v kleci, ale jakmile je někdo doma, jsem puštěný. Nejprve si musím zvyknout na jeden pokoj a později na další a další a nakonec můžu běhat po celém bytě. Jsem zvědavé zvířátko, a když mě správně vycvičíš, tak budu poslouchat jako pejsek, no opravdu!

  Ale teď zpátky k vybavení v domečku. Do klece, kterou si domů přineseš musíš ještě koupit vhodnou podestýlku. To je buď seno, piliny nebo speciální stelivo Asan. Do mého domečku také patří záchůdek, do kterého se koupí kočkolit. To je podestýlka, na kterou my králíčci chodíme čůrat a kakat. Jsme velice čistotní, takže se to naučíme velmi brzy.

  Chce to jen trošku cviku. Dále do klece dáš napáječku, ve které je voda. Mističky, do kterých dáš papání tj. směs obilí a granule pro králíčky. Dále potřebujeme jesličky na seno, které bychom měli mít k papáníčku neustále. Tak a to je vše o základním vybavení, které bychom měli mít určitě v kleci.

  Příště ti řeknu co my, králíčci, papáme. A nezapomeň, hlavně potřebujeme hodně mazlení a laskavý přístup, protože jsme plachá zvířátka. Ale čím déle s lidmi budeme, tím se jich budeme méně bát.

  Tak zatím ahoj.

  Snížek

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!