Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sousedův pes

  vydáno  •  Zvířata

  Nikola bydlí se svojí rodinou v rodinném domě. Její sousedé mají krásného psa Alexe. Jednoho dne ho však někdo ukradne...

  Bernský salašnický pes, © Mari1

  Byl letní sobotní den a Nikola šla na zahradu. Za plotem u sousedů ji vítal sousedův pes Alex. Nikola se na něho podívala a šla na houpačku. „Jdu si pro pití,“ řekla si po chvíli.

  Nikola se vrátila s hrnkem vody v ruce. Když se podívala za plot, kde byl sousedův pes, uviděla tam cizího pána. Dával právě Alexovi okolo krku provaz a začal ho tahat směrem ke dveřím.

  Alex má lidi rád, proto s ním ochotně šel. Bylo to ale divné, tak se Nikola rozhodla, že se půjde podívat, kam ten cizí muž Alexe vede. Nenápadně se vyplížila ven ze dveří a utíkala za nimi. Byla opatrná, aby ji cizí člověk neviděl. Ten muž na Alexe křičel! Psík si na svých čtyřech nožičkách spokojeně ťapal. Nikola se lekla, když se ten muž zastavil. Naštěstí ji nespatřil.

  Šli do kopce směrem k lesu. Když tam dorazili, tak se ten muž ujistil, že ho nikdo nesleduje. Nikola byla schovaná za stromem a pozorně vše sledovala. Muž šel do lesa a Alexe přivázal ke stromu. Alex vrtěl ocáskem a vůbec netušil, co se děje. Muž si jen odfrkl a řekl: „Je s tebou konec!“ otočil se a odešel. Alex začal kňučet.

  Když si byla jistá, že se ten člověk nevrátí, tak Alexe odvázala. Ten hned začal vesele štěkat. Vzala pejska domů. Šli pomalu, tou stejnou cestou jako předtím.

  Nikola vrátila psa sousedům. Ti měli radost a moc jí děkovali. Rodiče jsou na Nikolu moc pyšní.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (12)

  Příspěvek z 24. března 2018 v 10:56.
  SVETLO v něm napsal:

  dennisvet: Taky nerad nechávám psa běhat po ulici, hrozí, že se může zaběhnout, stejně tak může sežrat něco jedovatýho, co tam někdo nastražil. Život je risk, ale v určitých případech můžeš nějakým nebezpečím zabránit, nebo aspoň předejít.
  Jinak k článku, souhlas s kebabou, na to, že ses snažila psát o něčem napínavém, text byl nezáživnej..

  Příspěvek z 23. března 2018 ve 22:38.
  dennisvet v něm napsala:

  Prosím tě.. život je risk. Můžeš zůstat doma a radši nevycházet ven, ale i tak na tebe může spadnout lustr a nic ti nepomůže.

  Příspěvek z 23. března 2018 ve 20:42.
  sportLuca v něm napsala:

  Nepouštěj psa na ulici jinak sežere něco otráveného a bude přece víš kde.:-( Jinak dobrý článek.:->