Alíkovina

Soutěž Alík a Ledová Praha

vydáno  •  Škola a poznání · Volný čas venku · Kultura
Tentokrát jsem fakt smutný, že jsem pes. Nechodím do školy a tak nedostanu vysvědčení. Nebudu mít nárok ani na pololetní prázdniny. A jak já bych si je, panečku, užil! Vyrazil bych si do Ledové Prahy. To je totiž super akce. Místo kouzelného klíče do mnoha muzeí a galerií stačí získat vstupenku. Nevěříte?

Sice za ni nezaplatíte ani korunu, ale přesto můžete díky ní vejít do mnoha objektů zdarma nebo skoro zdarma (třeba za 1,- Kč!). A nejen do muzeí. Ale taky do Petřínského bludiště, na Žižkovskou věž, bobovou dráhu, mořského světa či do botanické zahrady. Těch možností je tolik, že se nedají ani všechny obejít. A tak bych si nejdřív na stránce www.ledovapraha.cz vybral, co by mne nejvíc zajímalo. Jako pes bych určitě nevynechal Muzeum policie ČR. Abych vše zvládl co nejlépe, připravil bych si pomocí internetu nejvýhodnější trasu.

Akci Ledová Praha pořádá již po osmé sdružení Pionýr ve spolupráci s Nadací Dětem 3. tisíciletí. Na dny 2. – 4. února 2007 je pro kolektivy ze základních škol, dětských domovů, domů dětí a mládeže, občanských sdružení, ale i pro rodiny s dětmi připraven bohatý program. Ubytování pro kolektivy je již beznadějně rozebráno, ale volných vstupenek do muzeí by měl být dostatek. Vstupenky na akci Ledová Praha si můžete vyzvednout v týdnu od 29. ledna do 2. února 2007 mezi 9. a 17. hodinou na Senovážném náměstí 24, Praha 1 (v recepci v přízemí).

Jako pozvánku na Ledovou Prahu vám teď nabízím SOUTĚŽ. Připravil jsem sadu otázek PRO MLADŠÍ (do 9 let, včetně) a PRO STARŠÍ (10 – 15 let). Ti z vás, kteří správně zodpoví nejméně 6 otázek, budou zařazeni do slosování o ceny (u poslední otázky se počítá jako správná každá varianta odpovědi). A nebudou to ceny pouze věcné (spací pytel, trička, plyšové hračky, deskové hry, drobné upomínkové předměty). Losovat se bude i o vstupenky na koncert Děti dětem (www.detidetem.cz).

Autor: (6 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!