Alíkovina

Soutěž: Co o Hotelu Transylvánie 2 nevíte

vydáno  •  Filmy
Začněme tím, že děj filmu Hotel Transylvánie 2 se odehrává 7 let po událostech předchozího dílu: Dracovi je teď 539, Mavis 125 a Johnatanovi 28.

z filmu Hotel Transylvánie 2, © Falcon

Alíkova soutěž

Do 30.9.2015 hrajeme v Alíkově soutěži s filmem Hotel Transylvánie 2 o sadu dárků s motivem filmu. Těšit se můžete na hodinky se strašidelným projektorem, pytel na záda s upířími křídly, magnetky s nejoblíbenějšími postavami a vstupenky do kina.

Cena v soutěži s filmem Hotel Transylvánie 2: hodinky s 10 vyměnitelnými strašidelnými  projekcemi
Ceny v soutěži s filmem Hotel Transylvánie 2: pytel na záda
Ceny v soutěži s filmem Hotel Transylvánie 2: magnetky
Ceny v soutěži s filmem Hotel Transylvánie 2

Svět lidí a příšer

Aby byl zdůrazněn kontrast mezi světem lidí a světem příšer, bylo pro ně použito odlišných barev, tvarů a osvětlení: Svět příšer obsahuje objekty tvořené vysokými, monolitickými prvky, a využívá jasnou a pestrou barevnou paletu, aby vypadal zábavně a lákavě. Lidský svět se světem příšer kontrastuje použitím horizontálních plochých prvků a nevýrazné, desaturované barevné palety

Drac se dovídá o...

Nápad na to, že by Mavis mohla Dracovi o svém těhotenství říci, když se společně vydali proletět, ve skutečnosti pochází z vynechané scény z prvního dílu, ve kterém měla Draculova žena Martha při právě takovém společném letu Draculovi oznámit, že čekají Mavis.

Vlad a jeho poskoci

Vladova hlava má tvar rakve. Členové tvůrčího týmu původně uvažovali o tom, že by Vlad měl žít na klasickém hradě – jinými slovy na místě jako vystřiženém z upírských filmů dvacátého století – ale pak dospěli k závěru, že jeho domovem bude jeskyně, aby zdůraznili, jak samotářský je.

Dennis a jeho přátelé

Čísla, která má Dennis v průběhu filmu na oblečení, odrážejí jeho momentální věk. Dennis byl původně navržen jako zrzek po otci, s obřími kudrnami, ale když došlo na animaci, byl jeho účes tak obří, že mu vrhal stíny do obličeje. Navíc by Dennise nemohl nikdo vzít do náručí, protože jeho vlasy zabíraly tolik místa, že by na to nikdo neměl dost dlouhé ruce. Dennisův konečný model obsahuje více než 256 samostatných pramínků vlasů. Když je počítač vykreslil v plných detailech, jednalo se dohromady o 150 tisíc jednotlivých vlasů.

Fotogalerie

Hostující hlasy

V české verzi filmu se objevují známé hlasy. Hlavní postavy české verze filmu Jonathana a Mavis namluvili hudební a herecké hvězdy Lucie Vondráčková a Ondřej Brzobohatý.

InsertSingleVideo
Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!