Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Soutěž: Hledáme hrdiny s Dětským činem roku

  vydáno  •  Alík · Soutěže · Mediální partner · Dětský čin roku
  Nejste lhostejní ke svému okolí? Všímáte si situací, kdy se někdo ve vašem okolí zachoval zcela mimořádně? Snažíte se být sami obezřetní a pomáhat, kdy je třeba? Ve spolupráci s Dětským činem roku pro vás máme soutěž o smartphone a mp3 přehrávače.

  Dětský čin roku, ceny do soutěže, © Dětský čin roku

  Alíkova soutěž

  Do 15. září můžete poslat svůj příběh do Alíkovy soutěže. Tři z vás získají smartphone a MP3 přehrávače, všechny zdařilé příběhy oceníme alíkovskými bodíky a zveřejněním v Alíkovinách.

  Dětský čin roku, ceny do soutěže

  Příběhy odvahy a statečnosti jsou mezi námi na denním pořádku. Nicméně někdy nám nad poskytnutou pomocí zůstává i rozum stát. Znáte někoho, kdo vám utkvěl v paměti právě díky svojí výjimečné obětavosti? Někdo, kdo by si zasloužil, aby se o jeho dobrých skutcích vědělo?

  Může to být například váš kamarád, který se stará o svoji nemocnou babičku, nebo spolužák, který se vás zastane před ostatními. Opomenout bychom neměli ani na rodiče, kteří se mnohdy snaží pro své ratolesti udělat nemožné.

  Všichni ti, kteří se snaží pomoci svému okolí, pro vás mohou být inspirací a vzorem. O jejich příběhy se s námi můžete nyní podělit. Zapojte se do naší letní soutěže s Dětským činem roku a napište nám, jaký dobrý skutek jste vy nebo vaši kamarádi vykonali pro druhé. Soutěžit můžete až do konce prázdnin. Váš příběh nemusí být letošní. Podmínkou je pouze to, aby se opravdu stal a byl založený na skutečných událostech.

  Libor a Lukáš se nezalekli, když se pod jejich kamarádem prolomil led na rybníku. Díky instruktážnímu videu, které zhlédli ve škole, přesně věděli, jak jej zachránit. Odvaha jim k tomu nechyběla. Chlapci nám o tomto příběhu dali vědět a zařadili jej do kategorie Pomoc n@ netu.

  O co soutěžíme?

  Na konci soutěže vybereme tři vítězné příběhy a jejich autoři se mohou těšit na speciální ceny:

  1x Samsung Galaxy Young 2               2x MP3 přehrávač Philips

  Ceny v soutěži Dětský čin roku 2015, Smartphone Samsung Galaxy Young 2

  Ceny v soutěži Dětský čin roku 2015, Smartphone Samsung Galaxy Young 2

  Ceny v soutěži Dětský čin roku 2015, Philips MP3 přehrávač

  Ceny v soutěži Dětský čin roku 2015, Philips MP3 přehrávač


  Vybraným příběhům zároveň udělíme alíkovské bodíky v rozsahu 500 - 3000 bodíků a zveřejníme je ve speciální sekci Dětský čin roku, který po ukončení soutěže otevřeme.

  Jak se můžeš zúčastnit?

  1. Svůj příběh zařaď do některé ze soutěžních kategorií:
   Záchrana lidského života
   Pomoc přírodě
   Pomoc ostatním
   Pomoc starším lidem
   Dobrý nápad
   Kolektivní pomoc
   Pomoc n@ netu

  2. Napiš svůj příběh o pomoci druhým (připravuj ho raději v textovém editoru) a vlož ho do soutěžního formuláře.

  3. 3 zaslané příběhy, které splní pravidla projektu Dětský čin roku, budou automaticky zařazeny i tam. Zde najdete kompletní pravidla projektu Dětský čin roku 2015.

  4. Jména výherců budou zveřejněna v září 2015 zde: Dětský čin roku

  Co je Dětský čin roku?

  Dětský čin roku je projekt, který se snaží podporovat děti v konání dobrých skutků a každoročně oceňuje ty nejlepší hrdinské činy. Děti mohou soutěžit v 7 kategoriích, z nichž každá má svého patrona z řad VIP osobností jako je například Jan Révai, Petra Černocká, Jiří Ježek, Aleš Háma atd.

  S nimi se budou mít děti příležitost osobně setkat na slavnostním vyhlášení vítězů. To letos proběhne 3. prosince 2015 na Staroměstské radnici v Praze. Své příběhy o dobrých skutcích mohou děti posílat až do 30. září 2015. Odborná porota poté pak vyhodnotí pět nejlepších semifinálových příběhů v každé z kategorií. O konečném vítězi rozhodnou samy děti on-line hlasováním na webových stránkách od 20. října do 8. listopadu 2015.

  Fotogalerie

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 5. září 2015 v 17:58.
  Andy-pandy v něm napsala:

  Pomoc ostatním

  Jednou jsem byla venku s takovou klučičí partou. Jeden kluk mi přede všema stáhl kalhoty...20 Mamka na něj vlítla a dostal co proto. A od tý doby si na mě už nedovolí.1925

  Příspěvek z 22. srpna 2015 v 0:33.
  kkuklik v něm napsala:

  pomoc ostatním

  Jednou když jsem byla nakupovat s kamarádkou tak jsem najednou uviděli že tam nějaká paní hrozně šílí. Tak jsme se jí šli zeptat co je děje, odpověděla že jí někam zmizel chlapeček a že jestli nevíme kde je tady něco kde by to mohla nahlásit. Kamarádka říkala že neví, ale že viděla takového chlapečka jak je v krámu s oblečením kde jsme se byli před chvilkou kouknout na nějaké oblečení.Prý se jí zdálo že je tam nějak sám, ale řekla si že si asi maminka nebo tatínek akorád něco zkouší,tak jsme tam všichni běželi a naštěstí tam byl. Ta paní byla hrozně šťastná a děkovala nám
  Tak jsme s kamarádkou měli dobrý pocit že jsme někomu pomohli410

  Příspěvek z 30. června 2015 v 9:23.
  lištička12345 v něm napsal:

  pomoc ostatním

  jednou jsem čekala na autobus když vydám jak jedna paní běží za autobusem a hele vypadla jí peněženka když jsem jí chtěla vzít sebral jí cikán a běžel sní domů když jsem viděla jak ta paní je neštastná že jí nemůže najít šla jsem jí to říct ta paní se usmála a poděkovala mi a šla za ním až k domu tak jsi povídala s jednou cikánkou a pak šla dovnitř a vyšla i stou peněženko sice jsem mněla dobrý pocit ale pak se mi vrátili obavy cikáně na mně začali ukazovat a povídatsi tak jsem zavolala mámě a zůstala jsem sní nadrátě dokut mi nepřijen autobus 101014