Alíkovina

Soutěž: Moje soukromí. Nedívat se, nešťourat!

vydáno  •  Škola a poznání
Ahoj děti, vítám vás na Internetu! Ani se mi nemusíte představovat, já už totiž o vás všechno vím. No, úplně všechno ne, ale vím tohoto hodně. Pomocí počítače jsem si zjistil, odkud se připojujete a po troše brouzdání po síti jsem si o vás našel spoustu dalších zajímavých informací... Ptáte se, jak je to možné? Jednoduše...

Spousta z vás si totiž při pohybu na Internetu ani při rozhovoru s cizími lidmi nedává pozor na své soukromí... Klidně na sebe prozradíte nejen své jméno, ale také kolik je vám let, kam chodíte do školy, kde bydlíte nebo co dělají vaši rodiče. A to všechno jsou informace, které by nikdo cizí vědět neměl! Kdyby se totiž dostaly do rukou někoho nepravého, mohl by vám takový člověk hodně ublížit. Aby se to nestalo, tak na to dohlíží mj. i Úřad pro ochranu osobních údajů, který pro vás také připravil soutěž na téma soukromí.

Co je vaším úkolem?
V rámci soutěže zkuste napsat příběh (povídku, pohádku), nakreslit obrázek nebo vyfotit fotografii, které budou zpracovávat téma soukromí. Zkuste tak např. napsat, co je pro vás symbolem soukromí nebo proč si někoho do svého soukromí pustíte a někoho ne. Nebo to zkuste vyjádřit obrázkem.

Své příspěvky pak zašlete do 20. dubna 2007 poštou (Pplk. Sochora 27, 170 00 Praha 7) nebo e-mailem (soutez@uoou.cz) na adresu Úřadu a zásilku označte heslem soutěž. Hodnocení došlých příspěvků provede v rámci věkových kategorií 12 – 15 let a 16 – 20 let odborná komise a vítězové budou vyhlášeni na Mezinárodním filmovém festivalu pro děti a mládež ve Zlíně na přelomu května a června 2007. Tam je pozve Úřad, aby si užili spoustu báječných filmů a skvělou atmosféru festivalu. Poté budou ještě vítězové s celou svou třídou pozváni předsedou Úřadu do Prahy, kde navštíví sídlo Úřadu, studio Českého rozhlasu a na závěr je bude čekat noční prohlídka pražské ZOO, kde budou moci pozorovat, jak si své soukromí chrání zvířata z různých částí světa.

Zaujala vás soutěž?
Tak pište, malujte, foťte, na vaše příspěvky už se moc těšíme!

Máte ještě nějaké otázky, něco vám není jasné? Tak se podívejte na internetové stránky Úřadu pro ochranu osobních údajů na adrese www.uoou.cz, kde je speciálně pro vás vytvořena rubrika Pro mládež.


Více na téma ochrana osobních údajů se můžete dočíst v tomto článku

Autor: