Alíkovina

SOUTĚŽ: O žirafí mámě a jiných příšerách

vydáno  •  Knihy · Soutěže pro děti
Každý máme mámu, dokonce i žirafy a sloni. A právě o žirafí mámě a taky o sloní mámě vypráví knížka Žirafí máma a jiné příšery. V téhle knížce na tebe čeká celkem jedenadvacet bláznivých pohádek. Těšit se můžeš nejen na žirafí mámu, ale i na spoustu dalších hrdinů a nových kamarádů – na děti jako jsi ty, na dospěláky jako jsou tví rodiče nebo i na podivné bytosti a všelijaké obludy. Během dobrodružství, která s nimi prožiješ, se přesvědčíš, že i dospělí si někdy neví rady a dostávají se do úzkých. Z problémů jim pak můžou někdy pomoct právě děti – dokonce i ty.

Žirafí máma a jiné příšery, Alexandra Salmela,ilustrovala Martina Matlovičová, © Albatros

Alíkova soutěž

Do 30.9.2015 hrajeme v Alíkově soutěži o knížky Žirafí máma a jiné příšery.

Žirafí máma a jiné příšery, Alexandra Salmela,ilustrovala Martina Matlovičová

Knížku vydalo nakladatelství Albatros a napsala ji Alexandra Salmela. Její jméno zní exoticky - asi proto, že žije ve Finsku - ale narodila se hned vedle u našich sousedů na Slovensku. V květináčích pěstuje duby a hraje si s příšerami. A kromě toho píše příběhy, třeba právě ten o žirafí mámě.

Svými ilustracemi ho doplnila Martina Matlovičová. Bydlí pod lesem a maluje v garáži. Zachraňuje psy, slimáky, ropuchy a topící se hmyz. Vozí se na kolotoči, i když ostatním se hlava točí.

Nakoukni s námi do téhle knížky:

Fotogalerie

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!