Alíkovina

Soutěž: S pestrobarevnými silvestrovskými maskami

vydáno  •  Volný čas doma · Vánoce · Vyrábíme · Zima · Tvoření
Silvestr se blíží. Možná se i ty chystáš uspořádat party nebo vyrazit na karneval, kde společně přivítáte nový rok. Zábava a tanec se v tomto období také neodmyslitelně pojí s maskami. Proto si jednu takovou dnes vyrobíme. Chop se štětce a pojď ji namalovat s námi. A nezapomeň, že představivosti se meze nekladou.

Maska silvestrovská, motýlek, © Alík

Co budeš potřebovat?

Kam pro potřeby ke tvoření?

Text obsahuje reklamní sdělení.

Potřeby ke tvoření a dekorace najdete v prodejnách KiK.

1. - 4. Silvestrovská maska
  • barvy (temperové nebo akrylové)
  • štětce
  • flitry
  • kamínky
  • čistě bílou masku k dotvoření

Jak na to?

Neboj se míchání barev. Abychom získali vytouženou barvu, je potřeba míchat. Naši masku vyrobíme s velkým motýlem, proto vezmi úzký štětec a začni kreslit.

Vrchní část křídel si předkresli kolem očí, spodní pak bude zasahovat do tváří. Křídla u nosu nespojuj, k tomu se dostaneme až za chvilku.

Alíkova soutěž o poukázky 500 a 250 Kč

Do 30.12.2016 hrajeme v Alíkově soutěži o poukázky na nákup v prodejnách KiK v hodnotě 500 a 250 Kč.

KiK soutěž, 12/ 2016

Spokojenost s tvarem? Tak celá křídla vymaluj stejnou barvou, kterou jsme obtahovali. Ale pozor! Štětec namáčej ve vodě, jen když budeš chtít vyměnit barvy. Pokud ho budeš mít moc mokrý, otři ho do nějaké papírové utěrky. Barvu totiž potřebujeme hodně hustou.

A jsme přesně u toho. Díky tomu, že jsme nepřidávali moc vody, teď můžeme různé barvy krásně vrstvit. Aby byl motýl trochu plastičtější, přidej mu trochu barvy do krajů křídel a neboj se vmíchat barvu do té původní růžové.

Čas vytvořit motýlovi tělíčko. Vezmi černou temperu a úzkým štětcem si předkresli střed nosu. Díky tomu se ti pak povede udělat tělíčko stejnoměrné. Kromě tělíčka dokresli na čelo masky ještě hlavičku a tykadélka.

Fotogalerie

Udělej masce ještě tenkou černou linku kolem otvoru na oči. A vracíme se zpátky k naší růžové. Tou pořádně vybarvi rty. Nechceme žádné žížaly!

Teď detaily. Otevři si bílou barvu a dodej ji tam, kde se ti to bude nejvíc líbit. Bílá barva našeho motýlka pěkně rozzáří. Stačí přitom jen pár tahů štětcem.

Suchým štětcem nanes zelenou barvu ostrými tahy po celém obvodu naší masky.

K dozdobení nám pomůže tavicí pistole.

Varování

Při práci s tavnou pistolí může lehce dojít k bolestivým popáleninám. Pokud se na ni necítíš, požádej o pomoc rodiče nebo třeba starší sourozence.

Nalepuj po celé masce kamínky, ideálně tak, aby byly na obou půlkách masky zhruba nastejno. Jako pomocníka pro lepení vezmi do ruky pinzetu, ať si při lepení flitrů neslepíš prsty. Pokud máš ještě nějaké ozdoby, neboj se je na masku také přidat. My jsme zvolili kytičky, abychom ji měli pěkně veselou a pestrou.

A máme hotovo. A teď už jen někam vyrazit.

PF 2017

Hodně štěstí, zdraví, nových zkušeností a znalostí i chyb (neb jen z těch se člověk něco pořádně naučí) a v neposlední řadě i hodně zábavy s Alíkem v novém roce 2017!

Autor: