Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  SOUTĚŽ: Seznamte se s hrdiny z Hodného dinosaura

  vydáno  •  Kultura · Filmy · Soutěže · Mediální partner
  Hodný dinosaurus slibuje velkolepou podívanou. Ještě než vyrazíte do kina, seznamte se s těmi, které na plátně od 26. listopadu uvidíte.

  Plakát k filmu Hodný dinosaurus, Arlo a Špunt, © Falcon

  Co kdyby asteroid, který navždy změnil směr vývoje života na Zemi, planetu zcela minul a obří dinosauři nikdy nevymřeli? Společnost Pixar Animation Studios zve od 26. listopadu diváky do českých kin na velkolepou pouť po světě dinosaurů, ve kterém apatosaurus Arlo naváže neobvyklé přátelství s člověkem.

  Alíkova soutěž s filmem Hodný dinosaurus

  Do 15. prosince 2015 hrajeme v Alíkově soutěži o překrásné ceny s motivem filmu Hodný dinosaurus.

  ceny v soutěži s filmem Hodný dinosaurus, láhev na vodu
  Ceny do soutěže s filmem Hodný dinosaurus, taška
  Ceny do soutěže s filmem Hodný dinosaurus, magnetky
  Ceny do soutěže s filmem Hodný dinosaurus, samolepky

  Od chvíle, kdy se Arlo narodí, se světa kolem sebe bojí. Má rád zábavu a je velmi odhodlaný. Touží své rodině co nejvíce pomáhat. Ale má strach. A právě ten mu brání se doopravdy projevit.

  Špunt je od začátku přesným opakem Arla. Je neústupný, odvážný a je po všech stránkách skutečným zvířetem. Jedná se o příběh chlapce a jeho psa, jenomže v tomto příběhu je chlapcem dinosaurus a psem je chlapec.

  Seznamte se s hrdiny nového filmu Hodný dinosaurus:

  Arlo

  Arlo se vylíhl jako poslední a nejmenší ze tří dinosauřích mláďat. Je mu 11 let a jako jediný zatím nezanechal symbolickou stopu na rodinné farmě. Přestože se snaží ostatním ze všech sil pomáhat, neustále bojuje se svým strachem. Když pak nešťastnou náhodou spadne do řeky, která ho odnese stovky kilometrů od domova, musí se svému strachu postavit a vydat se na dlouhou a strastiplnou cestu drsnou, nezkrocenou divočinou domů. Cestou se spřátelí s lidským chlapečkem Špuntem, který pomůže Arlovi uvědomit si, že je schopen velkých a nečekaných věcí.

  Fotogalerie

  Špunt

  Špunt je divoký, neposedný a tvrdohlavý lidský chlapeček, který většinu svého života prožil v divočině. Projevuje se jen vrčením a heky, ale jeho silné stránky jsou jasné: je nebojácný, sebevědomý a vynalézavý. Špunt se ukáže být pro malého apatosaura Arla velmi užitečným a tak se s ním Arlo pomalu spřátelí.

  Taťka

  Nebojácný a nesobecký taťka je oddaný manžel a otec, který se pro své blízké dře na rodinné farmě. Pro svého malého a bojácného synka Arla má slabost, a věnuje mu při výchově zvláštní pozornost. Taťka v Arla věří a ví, že pokud bude Arlo vytrvalý, tak svůj strach překoná a zanechá na světě symbolickou stopu.

  Mamka

  Mamka je milující manželka a chytrá a vtipná dinosauřice. Celý život se dřela pro svoji rodinu, stará se o rodinou farmu a své děti. Její tichá síla a odhodlání drží celou rodinu pohromadě.

  Buck

  Buck je Arlův bratr. Jsou stejně staří, ale Buck je větší, silnější a mnohem větší raubíř. Rád si ze svého mladšího bratra utahuje, neboť Arlo je pro jeho žertíky snadný cíl. Buckova velikost, síla a sebevědomí mu umožňují dělat věci, o kterých by se Arlovi ani nesnilo, třeba vyrvat zuby strom ze země.

  Libby

  Arlova sestra Libby je šikovná a poslušná dinosauřice, která umí orat pole jako žádná jiná. Je to ale i pěkná rošťanda se smyslem pro humor, která si umí ze své rodiny pořádně utahovat.

  Sběratel zvířátek

  Forrest Lesostep je záhadný styracosaurus, který žije v divočině. Stejně jako Arlo se zbytečně bojí úplně všeho a všech. Pomáhá mu však schopnost splynout s okolím, stejně jako jeho nesourodá (a nepříliš hrozivá) sbírka lesních zvířátek, jež ho mají chránit a bránit.

  Butch

  Butch je drsný a hrůzu nahánějící Tyrannosaurus Rex s ošklivou jizvou přes obličej. Je to ostřílený harcovník a profesionální honák rohatců. Svým dvěma potomkům, Nashovi a Ramsey jde příkladem a vychovává je pro drsný život, který je čeká. Po večerech u táboráku Butch miluje vyprávění starých historek.

  Ramsey

  Nebojácná, mazaná a vynalézavá tyrannosauřice Ramsey miluje nahánění rohatců společně se svým otcem, Butchem a svým malým bratříčkem Nashem. Ramsey je živá a extrovertní. Miluje dobré vtipy, historky a má slabost pro tvory v nouzi.

  Nash

  Mladý a veselý Tyrannosaurus Rex Nash žije dobrodružstvím, a má rád, když něco nečekaného naruší nahánění rohatců, kterému se věnuje se svým otcem Butchem a starší sestrou Ramsey. Nash není úplně nejbystřejší a občas se mu stádo rohatců ztratí. Jeho bezprostřednost a darebácký šarm z něj však dělají dobrého kamaráda do nepohody.

  Pterodaktylové

  Pterodaktylové tvoří pětičlennou „záchrannou“ partu. Rádi sledují zpovzdálí nebezpečné bouře, které sužují divočinu a pak sklízí jejich plody tím nejohavnějším způsobem. Když si však tito mrchožrouti vyhlédnou za oběť Špunta s Arlem, čeká je velké překvapení.

  Raptoři

  Raptoři kradou rohatce ze stáda, které patří Butchovi a jeho tyrannosauří rodině. Raptoři, neboli Pytláci, jak jim Butch říká, mají vychrtlá, opeřená těla a silou se nemohou jednotlivě tyrannosaurům rovnat. Ve skupinách však představují pro tyrannosaury nebezpečí, které by tyrannosauři bez pomoci nemuseli zvládnout.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!