Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Soutěž: Sněhová královna v muzikálu

  vydáno  •  kultura · divadlo · soutěže
  Úspěšný muzikál Sněhová královna vstupuje do své druhé divadelní sezóny. O vstupenky na muzikál teď můžete hrát i na Alík.cz.

  z muzikálu Sněhová královna, © Pixa-Pro

  Alíkova soutěž

  Do 14.11.2015 hrajeme v Alíkově soutěži s muzikálem Sněhová královna o 5x 2 vstupenky.

  z muzikálu Sněhová královna

  z muzikálu Sněhová královna

  Podzim a zima plné plískanic přímo volají po návštěvě útulných a výřátých prostor divadel. Alík vás zve do divadla Hybernia, kde můžete vidět původní český muzikál Sněhová královna. Muzikál má od své premiéry 20. září 2014 za sebou již 70 úspěšných repríz a na prkna divadla Hybernia se od října 2015 vrací ve 20 exkluzivních představeních.

  O čem je Sněhová královna?

  Sněhová královna je patrně nejznámější pohádkou H. Ch. Andersena. Původní příběh je smutný, ponurý. Autoři libreta Jan a Alena Pixovi jej ale v muzikálu převyprávěli tak, aby se diváci především zasmáli a pobavili. Příběh umocňuje působivá hudba známého skladatele Zdeňka Bartáka, ve skvělém aranžmá jeho syna Daniela.

  Fotogalerie

  Divák nemá čas se nudit. Téměř dvouhodinové představení dokážou jedním dechem sledovat i ti nejmenší diváci. Hlavním dějovým motivem zůstává velká láska, na rozdíl od původní pohádky nejde ale o lásku sourozenců, ale o lásku dvou mladých lidí, kteří mají před svatbou. Statečná Gerda tak podstupuje cestu za vysvobozením milovaného Kaye.

  Sněhová královna je v muzikálu složitou rozporuplnou osobností. Zápasí v ní dobro se zlem. Ty jsou v muzikálu ztělesněny dvěma postavami – ONA je zlo a ON – dobro. Za ztvárnění postavy ONY byla v letošním roce nominována Michaela Nosková na divadelní cenu Thálie. Vynikajícím způsobem ztvárňují tuto roli i obě alternace Linda Finková, nebo Michaela Zemánková. Dobro – postava ON, v podání vynikajících herců a zpěváků Daniela Bartáka, Lumíra Olšovského, nebo Petera Strenáčika je opravdu silným zážitkem.

  V činoherní roli Sněhové královny se střídají Dáda Patrasová a Mahulena Bočanová, v roli rozmarné letní princezny Sabina Laurinová a Eva Kleinová. Velkým hereckým úkolem je v muzikálu čtyřrole, ve které dostali příležitost Felix Slováček jr. a Jan Vlas.

  Soutěžit můžete nejen na Alíkovi

  V rolích Gerdy na vás velmi mile zapůsobí Ivanka Korolová, Míša Sejnová a Anna Julie Slováčková, které spolu s Kayi – Davidem Gránským a Janem Kopečným pro své diváky vymysleli podzimní soutěž. Pokud natočíte sebe, nebo svého kamaráda, jak zpívá píseň Sněhová královna a nahrávku přidáte na facebook Sněhové královny, můžete vyhrát vstupenky, programy a CD z muzikálu.

  Na pět nejlepších čeká krásný večer se všemi Gerdami a Kayi v luxusní restauraci v Praze. Proto neváhejte, točte a nahrávejte. Podrobné informace o soutěži i o muzikálu najdete na webových stránkách www.snehovakralovna.cz

  Muzikál Sněhová královna se těší na všechny své diváky od 11.října v divadle Hybernia v Praze.

  Zajímá vás i recenze muzikálu pro dospělé v rubrice Kultura na iDNES?

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek ze 17. listopadu 2015 v 17:59.
  hanakrna v něm napsala:

  Reakce na ajadd:

  To by mě taky zajímalo, 2 dny po konání divadla a výherci nikde... to stejné s výherci HLAVNÍ HRY O POKOJÍČEK, dodneska to nevyhlásili. Moc se s tím nemažou.

  ajadd v něm napsal:

  je tu někdo kdy vyhrál

  Ahoj, je tu někdo kdo vyhrál lístky?

  Hodně jsem doufala, ale nakonec divadla s rodinou stejně šla - jen škoda - mohlo to být levnější.

  Divadlo bylo super.

  Je tu někdo kdo lístky vyhrál - nikde není seznam výherců ?????

  Dík ajadd11

  hanakrna v něm napsala:

  výherci?

  necelých 22 hodin předem jste nevyhlásili výherce, jak se doručí lístky? Vždyť je představení už zítra a naši chtějí jet na volné dny pryč..