Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Soutěž Zlatý oříšek zná své patrony!

  vydáno  •  Mediální partner

  Již po třiadvacáté nabízí Zlatý oříšek podporu všem aktivním, šikovným a úspěšným dětem a dětským kolektivům České republiky, které vynikají v jakémkoliv oboru, nebo vytvářejí něco mimořádného či společensky prospěšného. Blíží se uzávěrka soutěže, která bude 15. října.

  Patroni 23. Zlatého oříšku, © Nadační fond Zlatý oříšek

  Patrony letošního novoročního televizního finále budou opět velmi úspěšní a inspirativní zástupci různých oborů. Svou účast a podporu soutěžícím dětem potvrdili Alexander Choupenitch – český šermíř a bronzový medailista posledních OH, Pavel Šporcl – český houslový virtuóz světového renomé a Jakub Wágner – uznávaný profesionální sportovní rybář, cestovatel, fotograf, moderátor a dobrodruh.

  Zlatý oříšek nemá žádné kategorie a soutěž je tak otevřena všem dětem od 6 do 14 let, jejich úspěchům, výsledkům v soutěžích, závodech, ale například i zajímavým ekologickým projektům či jinak prospěšným akcím. Ve finálovém televizním pořadu, který Česká televize vysílá vždy na Nový rok, se opět představí se svými schopnostmi a úspěchy 21 nominovaných dětí a dětských kolektivů z celé České republiky.

  V závěru tohoto pořadu bude vyhlášeno 7 vítězů, na které čekají prestižní ceny Zlatý oříšek a kteří si mezi sebou rozdělí 140 000,- Kč. Úspěchem ve Zlatém oříšku získávají také příležitost prezentovat svou činnost a výsledky napříč médii, což je pro ně osobně neocenitelná zkušenost a zároveň zajímavá inspirace pro celou veřejnost.

  Za dobu trvání Zlatého oříšku se do projektu přihlásilo přes 2 500 soutěžících dětí a náročným sítem jich mezi nominované prošlo přes 550. V minulosti Zlatý oříšek také obdržel náš nejlepší šachista David Navara, motocyklový závodník Filip Salač nebo skvělý dětský pěvecký soubor BONI PUERI a mnoho dalších.

  Mgr. Jiří Kotmel z Nadačního fondu Zlatý oříšek, který soutěž organizuje, doplňuje:
  „Chceme, aby děti poznaly, že jejich snaha a práce má smysl. Proto vytváříme projekt, který nejenom vyhledává, propaguje a odměňuje talentované a cílevědomé děti, ale především je motivuje překonávat obtíže a jít za stále smělejšími osobními výzvami. Pro takové děti se snažíme dělat maximum.“

  Přihlášku je možné vyplnit on-line na www.zlaty-orisek.cz už jen do 15. 10. 2021.

  Související Alíkovina:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!