Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Soutěžní recenze filmu, 1. místo: Blesk ze Zootropolis by si zasloužil samostatný animák

  vydáno  •  filmy

  Už když jsem byla v kině na jiném animáku, tak jsem po zhlédnutí traileru věděla, že chci film Zootropolis vidět. A tak se taky v březnu 2016, kdy měl film premiéru, stalo. Moc se mi líbil koncept celého animáku, který je trochu jiný než ostatní, jelikož obsahuje detektivní zápletku, se kterou se v pohádkách běžně nesetkáme.

  Velice se mi líbila myšlenka moderní zvířecí metropole Zootropolis, kde vedle sebe žijí v míru a harmonii zvířata, která v našem „běžném“ světě jsou nepřátelé, neboť slabší z nich bývá kořistí toho druhého. Ovšem tento animovaný snímek tuto skutečnost popírá, aby mohla vzniknout zápletka, ze které se odvíjí celý příběh, ve kterém se policejní strážnice králičice Judy Hopkavá rozhodla vyřešit největší případ celého policejního oddělení, byť byla od svého snu – stát se policistkou – odrazována svou rodinou (hlavně rodiči, kteří si pro ni představovali jinou budoucnost – pěstování mrkve) a také nadřízeným a svými kolegy, kteří nad Judy cítí jakousi převahu, neboť ona je tak maličká a naivně působící králičice (oni jsou např. nosorožci, co budí respekt už od pohledu) a navíc je to žena mezi samými muži. Nikdo jí nevěří, že by dokázala vyřešit případ, se kterým si celé oddělení neví rady (teda až na diváky tohoto animáku samozřejmě). Ovšem Judy je šikovná a všímavá a při svém vyšetřování se seznámí s vychytralým lišákem Nickem Wildem, který jí ne zrovna dobrovolně bude pomáhat při pátrání. Nebudu psát podrobnosti o filmu a ani to, jak to dopadlo, ale asi nebude překvapením, že to samozřejmě dopadlo dobře.

  Plusy a mínusy

  Myslím si, že budu teď mluvit (nebo psát?) za více lidí, ale nejvíce mě pobavila scénka z Dopravního inspektorátu. Nasadit na tento úřad samé lenochody – to bylo hodně výstižné (nevím, jak ve světě, ovšem tady v České republice si většina národa myslí, že česká byrokracie vypadá přesně jako v této pohádce). Postava lenochoda Bleska je nezapomenutelná, dokonce mě pobavil tak moc, že bych si přála, aby měl nějaký samostatný animák (sice by to byla asi hodně dlouhá stopáž), a tak v jeho nízkém obsazení spatřuji snad jediný nedostatek celého filmu, lidé si ho prostě zamilovali, a tak chtěli vidět více scén s ním.

  Musím přiznat, že se mi moc líbily animace, vtípky a humorné scénky ve filmu (např. křečci s nanuky či krtek jako „kmotr“). Nic nelze vytknout ani dabingu, ostatně ČR je jedna z mála zemí, která je v tomhle oboru opravdu fenomenální. Velké plus má u mě také detektivní koncept a celkové zpracování, byť pozorný divák ví hned od začátku, kdo je tím padouchem.

  Poučení z příběhu:

  1. Neodsuzujte/neškatulkujte lidi podle jejich vzhledu, pohlaví, rasy (ve filmu živočišný druh), když je dobře neznáte. A už vůbec se jim nesmějte, když jsou jiní než ostatní. (pozn. Jak by například bylo vám, kdyby se vám někdo posmíval, že máte zrzavé vlasy, jste nejmenší či nejvyšší ze třídy, máte nějaké to kilo navíc, nosíte nepadnoucí brýle či špatné známky ve škole?) Diskriminace a xenofobie jsou špatné!
  2. Nevzdávejte se svých snů. Když něco opravdu chcete, tak to můžete dokázat, nevzdávejte to jen proto, že vás někdo od toho odrazuje.

  Tento snímek je určen nejen pro děti, ale pro celou rodinu, neboť je to velice povedený animovaný film, který si zamilují i rodiče, proto bych ho doporučila vidět všem, co ho ještě neviděli (pozvěte k TV nejen rodiče, ale i prarodiče), ale i těm, co ho viděli a moc se jim líbil, protože se opět skvěle pobaví.

  Film Zootropolis: Město zvířat bych ohodnotila 90 %.

  Poznámka od Alíka: Tuto recenzi vyhodnotila naše porota v rámci soutěže „Staň se filmovým kritikem“ jako nejlepší, autorka za ni vyhrála 35000 kaček a dárek s motivem filmu Zootropolis. Více o soutěži viz www.alik.cz/s/stan-se-filmovym-kritikem

  Oficiální trailer k filmu:

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (7)

  KlaraToust v něm napsala:

  Většinu filmu si nepamatuji, viděla jsem ho před dvěma lety, 8-o chci se na něj podívat znovu, jen škoda že HBO (podobné Netflixu) už ho nenabízí. Měla jsem si ho stáhnout:-( jinak recenze moc krásná:-)

  Příspěvek z 22. února 2018 ve 21:31.
  Veryfr v něm napsala:

  super recenze a gratuluju za 1.místo
  unous: pravda :D

  Příspěvek z 18. února 2018 ve 20:05.
  soy v něm napsala:

  Súhlasím s tebou akoby si rozprávala moje slová$>