Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Soutěžní recenze filmu, 2. místo: Hotel Transylvania 2 učí, že každý člověk je jiný

  vydáno  •  filmy

  Stalo se ti někdy, že ses vydal do kina na „skvělý“ film, který byl ve skutečnosti naprostý propadák? Taková zkušenost je velice nepříjemná (zvlášť, když dnes cena lístku běžně přesahuje 100 Kč). Recenze, které se od nynějška budou postupně objevovat na Alíkovi, by tomu měly zabránit.

  Můj obrázek inspirovaný filmem Hotel Transylvania 2, © Věrulín

  Hotel Transylvania 2
  Žánr: animovaná komedie
  Země původu: USA
  Rok uvedení: 2015
  Délka: 90 min
  Podobný film: Hotel Transylvania

  Komu doporučuji: Film je určen především dětem od 6 do 13 let, ale dost dobře se můžou bavit i dospělí. Ten, komu se líbil předchozí díl, má dost velkou šanci, že se mu zalíbí i tento.

  Očekávejte: Kdo se těšil na horor, má asi smůlu, protože pokud budete prožívat nějaké emoce, bude to jedině smích. Oproti jedničce je sice vtipů méně, ale i tak se pobavíte.

  Kvalita animace: Zpracování animáků se stále posouvá vpřed a Hotel Transylvania 2 je toho zářným příkladem. Ať už se jedná o důvěrně propracovaná mimická gesta, nebo obraz jako celek. Je vidět, že si animátoři dali opravdu práci.

  Poselství: Skoro všechny pořady určené pro děti mají nějaký hlubší smysl nebo ponaučení. Konkrétně tenhle se nám snaží utvrdit, že každý člověk (obzvlášť dítě) je trochu jiný a není správné snažit se ho změnit.

  POZOR! Následuje vyzrazení zápletky!
  Mínusy: Ačkoli se mi film líbil, nemohu si odpustit zmínit pár věcí, které se mi nelíbily. Mavis se chová jako typická mladá maminka, budiž, ale Jonny se mi nezdá ani trochu „otcovský“. Naopak sám se chová jako přerostlé dítě. A potom je tu sám Denis alias Denisovič, který mi tak úplně nesedl. Všichni v hotelu se točí kolem něho a on sám je tak trochu rozmazlený. Dále bych zmínila neskutečné množství moderních technologií všude, kam jste se podívali. Například jak všichni ti malí upírci na táboře během vteřiny vytáhli dotykáče atd. Pro děcka to není nejlepší příklad. Když už mluvím o tom upírském táboře, tak ve mně budil velice zvláštní dojem jejich hlavní vedoucí (byla to snad nějaká nevhodná narážka na gaye?). Poté se mi moc nelíbil vlkodlak Helmut, který mi se svými šesti dětmi začínajícími na písmeno H prostě připomínal Josepha Goebbelse. Nakonec bych ještě zmínila celkovou zápletku. Děj byl poněkud mělký a snadno předvídatelný.

  Stručný děj: Všechno to začalo svatbou Mavis a Jonnyho a ani první dítko na sebe nedalo dlouho čekat. Chlapeček dostal jméno Denis a svůj nový život zahájil právě v Transylvánii. Novopečený dědeček Drákula má ovšem rázem plnou hlavu otázek. Jednou z nich je fakt, že nikdo nemá ani tušení, jestli je Denis vlastně upír nebo člověk. (Pokud dítěti narostou tesáky do pěti let, má se za to, že je upír.) Zatímco se Drak snaží v Denisovi probudit mladého upíra, Mavis začíná mít pocit, že by bylo pro Denise lepší vyrůstat mezi lidmi, s čímž se Drak odmítá smířit. Vše má rozhodnout oslava Denisových pěti let, které se zúčastní sám jeho praděda Vlad. Oslava se nakonec změní v hádku mezi dospělými a Denis se svou kamarádkou vlčicí Helčou utečou do lesa. Cestou je ovšem napadne příšera, díky které se v Denisovi probudí jeho upíří já a všechno končí dobře.

  Postavy:
  Drákula (alias Drak)
  Drak je velmi milý (trochu popletený) upír. Těžko se vyrovnává s tím, že jeho dcerka Mavis už je veliká. Problémy mu také dělá malý vnouček Denis, kterého se neúspěšně pokouší naučit strašit. Drak má klidnou kamarádskou povahu.

  Mavis
  Mavis je Drakova dcera a Jonnyho manželka. Svého synka Denise má velmi ráda a chce pro něj (trochu přehnaně) to nejlepší.

  Jonny
  Jonny jako jediný z Drakovy rodiny patří mezi lidi. Ačkoli už má syna, sám je velice dětinský. Ze svého tchána Draka má veliký respekt a nechá se snadno ovlivnit.

  Denis (též Denisovič)
  Denis je malý chlapec s bujnou rezavou kšticí. Je poměrně naivní a rozmazlený.

  Další postavy:
  Murray - mumie, Frankenstein - monstrum, Griffin - neviditelný muž, Helmut - vlkodlak

  Hodnocení:
  Hotel Transylvania 2 hodnotím 68 body.

  Poznámka od Alíka: Tuto recenzi vyhodnotila naše porota v rámci soutěže „Staň se filmovým kritikem“ jako druhou nejlepší, autorka za ni vyhrála 15000 kaček a dárek s motivem filmu Hotel Transylvania 2. Více o soutěži viz www.alik.cz/s/stan-se-filmovym-kritikem

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (5)

  Příspěvek z 10. února 2018 v 10:02.
  unous v něm napsala:

  Velká gratulace k pěknému umístění :)

  Příspěvek z 10. února 2018 v 8:32.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Krásné! Gratuluji!:-)

  Příspěvek z 9. února 2018 v 18:00.
  barca-musilova v něm napsala:

  Hezký článek:-)