Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Soutěžní recenze filmu, 4. místo: Zootropolis přináší něco nového

  vydáno

  Ještě jste film neviděli? Nebo jste ho už viděli? Tak i tak je tato recenze přesně pro vás.

  Zootropolis - logo, © gkaidan

  Málokdo by dnes neznal aspoň od pohledu slušivého králíčka, vlastně králíčku Judy Hopkavou, která i přes svůj malý vzrůst dokáže víc než spousta ostatních. Hlavní hrdinka svůj příběh začíná v malé vesničce se snem, že se odstěhuje do obrovského města zvířat – Zootropolis. I přes řadu překážek nakonec odjede od svých rodičů a od farmy na mrkve, na které vyrůstala.

  Ve městě, které nabízí nepřeberné množství zaměstnání, se rozhodne, že se stane policistkou. Její první úkol je však poněkud směšný – udělovat pokuty za parkování. Náhodou však zaslechne paní Vydrovou, která prosí policisty, aby jí pomohli najít jejího muže, který se už několik dní neukázal doma. Šéf jí však řekl, že mají hodně práce. Proto se jí rozhodla Judy pomoci. Postupem času se spřátelí s lišákem Nikolasem, který jí pomáhá. Po pátrání zjistí, že tento případ není ojedinělý, a když to sdělí svému vedoucímu, tak nakonec jí svolí případ řešit. S jednou podmínkou. Má na to jen 48 hodin. Zvládne to?

  Film hodnotím jako povedené dílo. Vymyká se zajetým kolejím a přináší divákům něco nového. Většina pohádek má totiž vesměs stejný děj, ale tato pohádka je jiná. Postavy jsou také propracované. Ať už povahou či graficky. Smysl pro humor jim také nechybí. Na druhou stranu je ve filmu více zdlouhavých scének, které diváka moc nebaví.

  Celkové hodnocení: 86%

  Varování: Dole je pár vět o rozuzlení zápletky. Pokud jste neviděli, nemusíte číst :-).

  Zvířátka zmizela, protože je místostarostka, ovce Dawn Skopová, nakazila břečťanem a oni zešíleli. Nakonec ale Judy vše rozluští a dobro zvítězí nad zlem.
  Myslím si, že někdo může být ke konci překvapen tím, kdo je na straně zla a kdo ne.

  Poznámka od Alíka: Tuto recenzi vyhodnotila naše porota v rámci soutěže „Staň se filmovým kritikem“ jako čtvrtou nejlepší. Více o soutěži viz www.alik.cz/s/stan-se-filmovym-kritikem

  Autor: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!