Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Soutěžní recenze filmu, 6. místo: Hodný dinosaurus vyplní menším dětem deštivá odpoledne

  vydáno

  Přemýšlíte za deštivého dne, co si pustit za film? Napadl Vás film Hodný dinosaurus? A váháte, jestli je tento film dost dobrý? Tak neváhejte a přečtěte si tuto recenzi.

  Animované filmy jsou poslední dobou hodně žádaným artiklem. Stačí se podívat na úspěch filmu V hlavě od studia Pixar Animation z roku 2015. V poslední době se do obliby diváků vrací i Kung Fu Panda, který v posledních letech trochu sledovanosti ztratil, ale dnes už je opět na předním místě oblíbených animovaných filmů.

  Teď zpátky k filmu Hodný dinosaurus. Je to jen další nezáživný animovaný film, a nebo vrcholné dílo, které bychom zhlédli znovu? Studio Pixar a společnost Walt Disney Pictures vyprodukovaly spoustu filmů, které se sledují dodnes, a tak se dá očekávat, že díky bohaté fantazii studia a do detailu rozebraným postavám to bude báječný film.

  Teď něco málo k příběhu. Hlavní postavou je dinosaurus Arlo. Přesněji Arlo je apatosaurus. Arlo se seznámí s člověkem, brzo se z nich stanou přátelé. Vydávají se na cestu divočinou, zde se Arlo naučí čelit svému strachu. Pointa celého filmu spočívá v tom, že to největší, co Arlo má, je přátelství.

  Naštěstí celý film není jen o tom, jak se Arlo kamarádí s člověkem. Ve filmu se setkáme i s vtipnými pasážemi, např. Arlo si chce utrhnout plody ze stromu, ale spadne, protože stál na nestabilním kameni. Filmu proto můžeme dát další plus i za humornou stránku.

  Starší divák by mohl tomuto filmu vytknout, že věty nejsou tak složité, což je pochopitelné, protože se jedná o animovaný film pro děti. Kdyby byly věty složité, tak by je nemusel každý malý divák pochopit a to by byla veliká škoda. Jaký vliv má tento styl vět na malého diváka? Malý divák jednoduchým větám lépe rozumí a hlavně si stíhá v hlavě spojovat obraz s těmito větami, a tím získává děj.

  Tento film doporučuji na odpoledne, kdy venku prší a chcete se zabavit. Můj názor na tento film je takový, že ho stačí vidět jednou. Když to porovnáme se starším filmem Kung Fu Panda, tak je tento film rozhodně lepší, protože je jednodušší na pochopení pro malé diváky. Další výhodou je, že tento film ukazuje dětem, jak vypadali dinosauři, to se jim může časem hodit ve škole. Tomuto filmu bych dala čtyři hvězdičky z pěti. Jednu hvězdičku strhávám za děj, který by mohl být trochu pestřejší.

  Poznámka od Alíka: Tuto recenzi vyhodnotila naše porota v rámci soutěže „Staň se filmovým kritikem“ jako šestou nejlepší. Více o soutěži viz www.alik.cz/s/stan-se-filmovym-kritikem

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 12. května 2019 v 19:59.
  matisek005 v něm napsal:

  Hodný dinosaurus je snad nejslabší pixarovka od dob Aut 2. :-(

  Příspěvek z 12. května 2019 v 19:45.
  –MM– v něm napsal:

  Tenhle film šel úplně krásně zkritizovat. Takových nelogičností...
  Škoda, že o něm vznikla jen jedna recenze, která se na podivnosti děje moc nesoustředila.

  Jestli umíte anglicky, někdo vyrobil alternativní konec:

  ;-)

  Příspěvek z 12. května 2019 v 17:59.
  ferda2009 v něm napsala:

  :-)