Alíkovina

Soutěžní recenze filmu, 8. místo: Zootropolis skrývá ponaučení nejen pro děti

vydáno

Ahoj! :-) Tento článek píšu do soutěže od Alíka: „Staň se filmovým kritikem“. Tak doufám, že se vám bude líbit ;-).

Jak na mě osobně film zapůsobil?
Lehká otázka, těžší odpověď. Ale osobně na mě film zapůsobil jako ponaučení pro děti, ale vlastně i dospělé. Protože děj filmu podle mého spočívá v tom, aby si děti i dospělí uvědomili, že když máme sen, nemáme se vzdát, i když cesta ke splnění je složitá. Že když máme nápad, nemáme ho nechat jen tak „zahodit“, že si máme stát za svým. Ale zase ne tím způsobem, že když např. vypočítáme matematický příklad a tatínek nám řekne, že si ho máme přepočítat, protože si myslí, že je špatně, tak že řekneme, že ne, že si stojíme za svým, takhle zase ne. Ale když máte sen, a ostatní vám říkají, že to nedáte, že to je moc těžké, tak se ho nevzdávejte. Takto na mě film zapůsobil, shrnutě: Když máte sen, nevzdávejte ho.

Doporučený věk?
Doporučený věk samozřejmě určit úplně nemůžu, ale můžu aspoň říct (napsat;-)), že podle mě je film určen spíše od 6 let a pak pro všechny. Akorát že dospělé děj filmu ani vlastně příběh nemusí bavit, ale myslím si, že by se na to každý měl podívat aspoň jednou, aspoň z hlediska toho, že to určitě skrývá ponaučení nejen pro děti.

Každý film má i své špatné stránky, jaké to jsou v tomto případě?
Tento film, spíše pohádka, na mě sice zapůsobil dobře, ale pak, když jsem se na to koukla podruhé, mě napadlo, že mi nějaké věci opravdu nedávají smysl, např.: jak se z lišáka, který byl přistižen při tom, jak nelegálně prodává na ulici zmrzlinu, rozteklou a pak zmrzlou v pejskových tlapkách (nebo co to bylo za zvíře), potom mohl stát poručík policajta?! Nebo jak mohli králičici Judy vzít jen tak do Zootropolis na policejní školu? Vždyť nedělala ani zkoušky, jenom poslala přihlášku! Některé věci jsou opravdu hodně nepropracované a nedomyšlené, ale zase chápu, že je to pohádka a byla stvořená hlavně pro děti.

Líbil se ti děj filmu / pohádky?
Ano, mně se líbil, až na ty nepropracované části.

Bodování filmu podle mého:
Za dobře propracovaný děj: 50 bodů
Za ponaučení filmu nejen pro děti: 40 bodů
Bohužel musím body i strhnout:
Za některé nepropracované věci a příhody: -10 bodů
Za zbytečné příhody ve filmu / pohádce: -15 bodů

Celkem tedy filmu / pohádce uděluji: 65 bodů

Poznámka od Alíka: Tuto recenzi vyhodnotila naše porota v rámci soutěže „Staň se filmovým kritikem“ jako osmou nejlepší. Více o soutěži viz www.alik.cz/s/stan-se-filmovym-kritikem

Autorka: (11 let)
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (0)

O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!