Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  South Midlands

  vydáno  •  cestování

  Na přelomu září a října se konal zájezd se školou do anglické oblasti South Midlands. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavého a obklopili se na pět dní mým nejoblíbenějším jazykem – angličtinou.

  Warwick castle, © NATASA3182002

  Cesta do South Midlands byla krkolomná a pro některé z nás moc dlouhá. A je pravda, že v autobuse to pohodlné moc nebylo, ale stejně jsme si to užili.

  První den jsme brzy ráno vyjeli z Eurotunelu a zamířili si to do Stratfordu nad Avonou. Zde jsme strávili celý den. Toto městečko je rodištěm anglického dramatika Williama Shakespeara, jehož rodný dům jsme navštívili. Ovšem, nejen jeho rodný dům, ale viděli jsme také dům, který postavil dědeček zakladete Harvardské university – Harvard house, a projeli se na řece Avoně.

  Ke každému výletu patří, samozřejmě, i nějaký ten rozchod na jídlo a nákupy. Mě osobně nejvíce okouzlil obchůdek Alohomora. Ti, kteří znají první díl Harryho Pottera, by si mohli pamatovat, že se takto jmenuje jedno kouzlo. A dle očekávání, byl to obchod s Harry Potter předměty a oblečením. Celkově v Anglii najdete hodně obchodů s HP suvenýry, ale tento byl velice hezky a tematicky vyzdoben.

  Když se den chýlil ke konci, vyrazili jsme na místo, kde jsme se měli setkat s rodinami. Já jsem byla se spolužačkou u jedné starší paní, která bydlela sama. Byla moc hodná a ani jí nevadily nepříjemnosti, které způsobilo to, že jsem tam dostala angínu.

  Druhý den jsme navštívili Warwick castle a Birmingham. Nejdříve jsme jeli do Warwicku. Na Anglii bylo nádherné počasí, a to hradu jenom přidávalo na jeho kráse. Podívali jsme se i do interiéru a do podzemí. Na tento hrad v životě nezapomenu.

  Později jsme zavítali do Birminghamu, kde jsme navštívili Muzeum vědy Thinkthank, které mi v některých místech hrozně připomínalo naše Národní technické muzeum v Praze. A poté následovala cesta, při které byla marihuana cítit na každém kroku, do nákupního centra Selfridges, které navrhoval český architekt Jan Kaplický. Nakonec se skoro všichni stejně rozprchli do Primarku. Včetně mě.

  Třetí den mě, bohužel, angína složila, dostala jsem antibiotika, a zatímco se ostatní podívali do měst Oundle, Rugby a Coventry, kde navštívili Transport museum a Coventry cathedral, já proležela den v autobuse.

  Čtvrtý den jsem se k nim už opět přidala a zajeli jsme si do Blenheimu, kde jsme navštívili palác, ve kterém se narodil Winston Churchill. Je to obrovské, honosné sídlo s nádhernými zahradami, které opravdu stojí za to navštívit.

  Odpoledne toho dne jsme projížděli část zvanou Cotswolds, kde bylo spousty vesniček. V každé jsme se zdrželi maximálně 45 minut a pak jeli dál. Jednou z těchto vesniček byla i vesnička Bibury, kde se hodně natáčí filmy. Byla zde například natočena scéna do filmu Hvězdný Prach (Star dust).

  A to by nebyl pořádný výlet, aby se něco nepřihodilo. Při jednom z přejezdů mezi vesničkami jsme se střetli s krásným, modrým osobním autem, které patřilo přátelům z Asie, kteří ještě ke všemu uměli anglicky hůř než celý zájezd dohromady. Takže, než paní průvodkyně a páni řidiči všechno vyřešili, abychom mohli odjet, čekali jsme asi hodinu. Naštěstí se nikomu nic nestalo a nevím, co jejich auto, ale náš autobus byl pouze odřený.

  Nadešel poslední, pátý den, který jsme celý strávili v Londýně. Podívali jsme se do části Londýna zvané Nothing Hill známé především díky filmu Nothing Hill, prošli jsme se po Portobello road, což je ulice plná obchodů, a přes Hyde park jsme se dostali k muzeím a někteří zájemci si mohli udělat procházku do Oxford street.

  Zpět k autobusu jsme se dopravovali metrem, kde se čtyřem účastníkům zájezdu podařilo odjet jiným metrem, než jsme jeli my. Naštěstí se nám podařilo se s nimi setkat a vydali jsme se k autobusu, kde jsme si dali občerstvení a vydali se na cestu zpátky do Čech.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (4)

  VeverkaČiperka123 v něm napsala:

  R^

  SVETLO v něm napsal:

  Články o cestování a navštěvování cizích památek si vždycky rád přečtu, super. :)

  NATASA3182002 v něm napsala:

  Děkuji moc O:-)$>