Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Soví legenda (vymyšlená pohádka)

  vydáno  •  Pohádky · Zvířata

  Medové sovy, žijící na velkém stromě, bojují proti Bílým sovám, žijícím v údolí. Jednou na jejich území ale přiletí další sovy, ty nejtmavší z nejtmavších a nejstrašidelnější z nejstrašidelnějších. Rození zabijáci. Říkají si Temní letci. Ten den si sovy ze stromu i z údolí budou muset pomoct, aby vyhrály...

  Bílá a Medová sova, © Lajka8697

  Ve stromě se pomalu začaly probouzet Medové sovy, některé se vracely z boje a některé tam odlétaly. Mnoho sov v boji zemřelo. Proč proti sobě bojovaly? Bílé sovy začaly lovit na území Medových sov. Těm se to samozřejmě nelíbilo, a proto začaly Medové sovy lovit i na území Bílých sov, ale protože měly Bílé sovy na svém území dostatek potravy pouze pro ně, přestaly a doufaly, že se Bílé sovy také stáhnou.

  To se ale nestalo. Místo toho začaly posílat na lov na území Medových sov více lovců, proto sovy rozpoutaly válku, která trvala přes 10 let, a když už končila, přiletěly do lesa černé sovy, které si říkaly Temní letci. Po těle byly poškrábané z tvrdého bojového výcviku. Na co sáhly, to bylo najednou černobílé. Světlé sovy se jich bály, takže dokud tam Temní letci byli a lovili potravu, nikdo s tím nic nedělal.

  Po týdnu už začali útočit a ostatní sovy se jim chtěly postavit, ale když viděly, jak Temní letci rozmáčkli tělíčko malé Bílé sovy v pařátech, odvaha a bojovnost zmizely stejně rychle jako přišly. Několika Medovým sovám se podařilo doletět do údolí Bílých sov, kde domluvily plán na zničení Temných letců.

  Trvalo týdny pilné práce, než sovy konečně sesbíraly potřebné věci, ale přeci jen se postupně Temným letcům postavily. Proč postupně? Protože na všechny najednou se útočit nedalo, ale po jedné, dvou sovách to dokázali. Po nějakém čase se začala pomalu zotavovat i zničená příroda a Medové ani Bílé sovy už neměly oddělená území, ale jedno společné – dohromady – a tomu společně vládnou doteď.

  Konec

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 5. dubna 2020 ve 12:08.
  JáJá1 v něm napsal:

  Krásný článek a hezká pohádka, 5 tlapek.:->