Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Spaní v hamace

  vydáno  •  Volný čas venku

  Hamaka, pravé jméno hammock. To je jakoby houpací síť, ve které ráda spím já, sestra i tatínek a hodí se pro všechny věkové kategorie.

  Hamaka, © StrangerThings

  Už od té doby, co jsem byla malá, máme doma takzvané hamaky. Ale co to vlastně je? Hamaka je jakoby houpací síť, která se zavěsí mezi stromy a můžete si v ní například číst knížku nebo se houpat a nebo, jak už jsem zmínila, v ní spát. Stačí si jen natáhnout do hamaky spacák a může se jít spát.

  Já se sestrou jsme v hamakách za prázdniny spaly už asi šestkrát. Dvakrát u dědečka na zahradě, kde bylo hrozně moc komárů, a tak jsme se ráno drbaly. Jednou na chatě, kde ve vedlejší chatě mají obřího psa, který je mi po pas a nejednou jim utekl. Tolik jsme se bály, že nás ráno poslintá, že jsme si daly hamaky tak vysoko, až jsme do nich sotva vylezly.

  Potom jsme v hamakách spaly v lese, to každý rok jezdí parta tatínkových spolužáků s dětmi na přespání pod stany, no a ráno nás vzbudili tak, že nás rozhoupali, div jsme nevypadly. Ještě jsme tak spaly dvakrát v kempech, jednou nás v šest hodin ráno vzbudilo zvonění kaple, od které jsme měly hamaky asi deset metrů, a podruhé (zatím naposledy) jsme spaly v hamakách poslední víkend v kempu společně s naší sestřenicí, které hamaku koupil náš tatínek k narozeninám.

  Nakonec ještě jedna informace pro ty, kdo by měli strach spát venku bez nikoho. Existuje hamaka pro dva a nebo si můžete pořídit stojan na hamaku, který si postavíte do pokoje a můžete spát vevnitř. My ho máme doma taky, ale ještě ho nikdo nikdy nevyzkoušel.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 29. října 2020 ve 21:06.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Zajímavý článek ok taky máme doma hamaku, takovou síťovanou

  Příspěvek z 29. října 2020 v 8:43, upravený vzápětí.
  Holka12letá v něm napsala:

  Hamaku mám taky, úplně stejnou jako ty. Hojně ji využívám na skautském táboře, když jdeme na puťák, a protože má hamaku v mé družince hodně lidí, tak si je dáváme nad sebe 😁

  Příspěvek z 29. října 2020 v 8:20.
  tygřice8 v něm napsala:

  Ahoj, moc krásný článek 5 tlapek, my doma taky máme hamaku, a je super. >X<-@)->-O=