Alíkoviny

Spejblovic rodinné album

vydáno  v 0:00
Scházíme se tu čas od času nad fotografiemi z našeho rodinného alba, které pod gaučem vyčenichali Žeryk s Alíkem. Tentokrát jsem z něj vybral fotografie několika zvířátek, se kterými jsme se v průběhu let objevili na scéně.
Můj nejlepší kamarád Žeryk a nejlepší kamarádka Mánička

Autor fotky: Divadlo Spejbla a Hurvínka

Alíkova soutěž

Do 28.2. hrajeme v sekci SOUTĚŽE  s Hurvínkem o 5 x 2 lístky na představení HURVÍNKOVA NEBESÍČKA ve dnech 2. a 3.3.2013. Hodně štěstí!

Můj nejlepší kamarád Žeryk a nejlepší kamarádka Mánička

Lidi mají zvířátka většinou moc rádi. Pokud s nějakým tím chlupáčkem, šupináčkem nebo pernatým kamarádem bydlíte, tak už víte, jak moc je to fajn a že si spolu užijete spoustu legrace.

Odvěké soužití člověka se zvířaty se odráží i v mnoha přirovnáních. Určitě jste už slyšeli rčení - věrný jako pes, zdravý jako ryba, chytrý jako opice, líný jako veš, hladový jako vlk. Vybaví se mi ale i taková tvrzení jako - kouká jak sůva z nudlí, nebo žába ze salátu, případně jako husa do flašky. Nejsem si jistý, jestli někdo někdy viděl koukat žábu ze salátu, sovu z nudlí, případně husu hledět do flašky! Taková přirovnání vznikla spíš z legrace. Taky by mě zajímalo, jestli je veš opravdu líná a zrovna ryba kypí zdravím! Kdo ví. Jisté ale je, že zvířata mají spoustu úžasných vlastností a schopností. a tak se vždy těšila a těší i velké úctě – jako třeba u Indiánů, kde byla uctívána v podobě totemových zvířat.

Zvířata prožívají stejně jako my radost, smutek, bolest, stesk a spoustu dalších pocitů. Proto jsem si už mockrát představoval, jaké by to bylo, kdybychom si s nimi mohli popovídat. Co všechno bychom si asi řekli s Žerykem?! Já bych si postěžoval na školu, Žeryk, na to, jak je z hlídání našeho bytu celý utahaný a ještě se nám ani nezavděčí, protože ho vždycky okřikujeme, když zaštěká a hlásí, že je někdo na chodbě. Taky by mi třeba popsal, protože má výborný sluch a čich, co všechno cítí a slyší a třeba i to jaké se mu zdají sny.

Ale i když si nemůžeme popovídat po lidsku, můžu říct, že toho Žeryk napovídá dost po svém – tedy po psím. Proto nechápu, jak může někdo prohlásit, že pes je "němá tvář". U nás je daleko častěji němou tváří taťulda, obzvlášť poté, co si prohlídne mojí žákajdu. To pak kolikrát nepromluví i celé odpoledne.

Jednou jsem s představou, jak si s Žerykem povídáme, usnul. A zdál se mi takový zvláštní sen. Zdálo se mi, že jsme ve škole dostali za úkol napsat něco o zvířecí řeči. Mánička se v tom snu rozhodla psát o pulcovi, kterého vylovila z jezírka a pojmenovala Břéťa. Chystala se ho políbit, protože doufala, že se z něj stane princ, který si ji nejen vezme, ale ještě jí i prozradí mnohé z žabího života a ona bude mít nejlepší domácí úkol ze všech.

Samozřejmě jsem chtěl Máničku trumfnout! Mám přece skvělého a chytrého psa Žeryka a tak jsem se rozhodl, že ho prostě naučím mluvit lidskou řečí! A budu jediný na světě, kdo bude mít mluvícího psa! Představoval jsem si, jak bude mít Mánička vztek a jak se s Žerykem proslavíme a právě tehdy se to celé zamotalo. Díky tomu, že jsem Žeryčkovi vnucoval něco, co mu bylo cizí, jsem o něj málem přišel ! A musel jsem se hodně snažit, aby se ke mně vrátil. Mánička mi s tím moc pomohla.

Fotogalerie

Přihodila se nám vůbec spousta zvláštních věcí. Na Malé Straně se totiž zničehonic zjevil prazvláštní dům, byl celý nakřivo. Jeho majitel se jmenoval Dr.Kytle a byl to odborník na zvířecí duši. Spolu s ním v tom domě žili kocour Petrklíč a kavka Franzi. Ten dům se jmenoval Nebesíčka a už na první pohled vypadal tajemně. Také to mělo svůj důvod! V pracovně doktora Kytleho totiž trůnila podivuhodná skříň Kostitřaska.

Ale víc už vám neprozradím, protože když jsem sen vyprávěl v divadle, napadlo je, že by z toho mohlo být pěkné představení. Představení jsme pojmenovali HURVÍNKOVA NEBESÍČKA. Pokud správně odpovíte na soutěžní otázky – vyhrajete vstupenky a dozvíte se, jak to celé dopadlo.

Ještě než se rozloučíme, podívejte se se mnou na malou galerii zvířátek účinkujících v našich představeních. Najdete zde i staré fotografie, protože zvířecí hrdinové jsou s námi v divadle odjakživa.

Těším se na vás příště,

Hurvínek a spol.

Autor:
» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (1)

Příspěvek z 23. února 2013 v 19:03.
patricie58 v něm napsala:

jaká soutěž???

Ahoj jestli víte o jakou sotěž se koná napište mi a co po nás chtěl otázku? nebo něco jiného napište mi prosím25