Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Spící město – recenze

  vydáno  •  Filmy

  Kdybyste se jednoho rána vzbudili a zjistili, že všichni rodiče po celém světě usnuli a nebudí se, co byste dělali? Takovou situaci zažívali i čtyři sourozenci Kryštof, Ema, Kristýna a Samuel z filmu Spící město, který už brzy můžete vidět v kinech.

  Ema, Kristýnka a Kryštof si balí věci, © Bontonfilm

  Spící město je napínavý a softdystopický thriller podle stejnojmenné knihy, kterou napsal Martin Vopěnka.

  Děj filmu

  Čtyři sourozenci Kryštof, Ema, Kristýna a Samuel se jednoho dne probudili a zjistili, že jejich rodiče spí, což by normálně nebylo nijak divné, až na to, že se je nedařilo probudit. Děti se dozvěděly, že takhle spí všichni rodiče po celém světě. Nebylo jasné, jak dlouho bude tento stav probíhat, proto bylo zákonem nařízeno, aby se děti mladší 10 let schovaly v nejbližších školách. Děti byly odkázány samy na sebe. Kryštofovi je patnáct let, takže se o mladší sourozence dokáže v této době postarat.

  Když byly děti venku, jela po městě dodávka, která vezla mladší 10 let do školy. Samovi ještě deset let nebylo a tak ho řidič odvedl do dodávky, že ho přiveze do nejbližší školy. Když děti přišly Samovi přinést jeho věci, zjistilo se, že ve škole není, a že dodávka, do které Sam nasedl, byla pouze maskování únosce, a děti v ní nejely do školy, ale na neznámé místo.

  Únosci dětí, © Bontonfilm

  Ema, Kryštof a Kristýna – sourozenci Samuela, © Bontonfilm

  Děti se rozhodly, že Sama zachrání, a tak si sbalily věci a vydaly se ho hledat. Povede se dětem zachránit svého uneseného bratra? A vzbudí se rodiče po celém světě? To všechno se dozvíte ve filmu!

  Starší sourozenci u postele se spícími rodiči, © Bontonfilm


  Moje recenze

  Film se mi líbil. Překvapilo mě, jak napjatou atmosféru má a jak dobře hrály děti. Příběh je opravdu silný a diváka dokáže oslovit. Asi bych to ale nepouštěl dětem mladším, než jsem já sám. Ale jinak si ho určitě užijí všichni starší diváci, a určitě se vyplatí ho vidět na plátně.

  A já doufám, že se film bude líbit i vám. Už od 19. srpna ho můžete vidět v kinech a za každý zakoupený lístek do kina zasadí společnost HOLIDAY FILMS strom v České Kanadě, místě, kde se film převážně točil. >X<-@)->-

  Tady se můžete podívat na trailer:

  Ve filmu hrál i známý YouTuber Peca, který zde natočil svůj pohled:

  Autor: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 17. srpna v 19:20.
  JáJá1 v něm napsal:

  Pěkný článek, 5 tlapek.

  Příspěvek z 17. srpna v 6:25.
  Ema1609 v něm napsala:

  Zajímavý článek , pěkně napsané, 5 tlapek 🐾