Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Špička počítačového ledovce aneb Co už umíš ze základů?

  vydáno  •  informatika · internet

  Při používání počítače se určitě setkáte s věcmi, s kterými už musíte být trošku kamarádi, abyste si s nimi uměli poradit. Které všechny informace už k vám dopluly a které ne? Pojďme si je osvěžit a případně i doplnit v krátkém kvízu!

  Špička ledovce IT, © lékařský

  Počítač už je dnes celkem velmi častá záležitost každého z nás. Každý jej používá k práci, pro úkoly do školy, k vlastnímu seberozvoji nebo prostě jen pro zábavu a komunikaci s kamarády.

  Při každé z těchto činností se ale také v počítačovém světě určitě potkáte se základními poznatky, které je určitě dobré znát. Které to jsou? Pojďme si některé ukázat v kvízu. ;-)

  1. Kromě Wordu existují i další textové editory. Který z nich mezi ně spíš nepatří?  2. Pokud v prohlížeči v URL adrese vedle domény vidíte zámeček, znamená to, že:  3. Google používá ve svém vyhledávači hodnotící systém, podle kterého řadí výsledky ve vyhledávání. Jak se jmenuje?  4. Každá stránka s uživatelskými účty a hesly by si měla místo vašeho hesla ukládat v databázi:  5. Znak zavináče (@) pro oddělení uživatelského jména a názvu serveru poprvé začal používat:  6. Která známá klávesová zkratka kopíruje označený text?  7. Kaskádové styly používané na úpravu vzhledu webových stránek používají zkratku:  8. HTML tagy <b>, <i> a <u> (v tomto pořadí) představují:  9. Která z následujících zkratek nepředstavuje barevný model:  10. Phishing je primárně:  11. Google Chrome je…  12. Koncovky .jpeg, .jpg, .webp a .png označují:  Gratuluji! To je pěkný výsledek! Základní rozhled nejspíš máš. Nezapomínej na to, že rozvíjet se můžeš vždycky dál!

  Něco se ti možná nepovedlo, ale to nevadí. Hlavní teďka je, že příště takové chyby už určitě neuděláš. ;-)

  Nadpoloviční výsledek! To je hezké a navíc tu máš i příležitost se zlepšit. :->

  Těsně vedle, ale polovina by to skoro byla. Pouč se ze svých chyb a vzhlétni na vyšší bodové ohodnocení. :-)

  To se moc nevyvedlo, viď? Nemusíš být smutný, protože chyba je přítel, který ti dává možnost se ponaučit. A tentokrát ses toho naučil ze všech lidí, kteří vyplňovali tenhle kvíz, úplně nejvíc. :-)

  Vyhodnotit

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 25. června v 8:53.
  panglaq v něm napsal:

  Moc hezké, obrázek bych sám chtěl stejný, 5 tlapek:->

  Příspěvek z 3. června v 7:40.
  honzot v něm napsal:

  Až na pětku jsem měl všechno správně
  Ten Tux na fotce je Tux, nebo znak Linuxu?

  Příspěvek z 2. června v 9:12.
  Martinx109 v něm napsal:

  28 bodů, neznám vůbec jména lidí, co vytvořili nějaké věci:D a taky ta 3. s tím googlem, to jsem tipl špatně. Jinak je všechno docela v pohodě. Jinak dobrej článek, těhle je málo.