Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Špicové - pejsci, co vypadají jako lišky

  vydáno  •  zvířata

  Mám moc ráda zvířátka, to určitě víte. I moji rodiče je mají rádi. Ještě před tím, než jsem se narodila, si koupili malého špice - Kristiánka.

  Kikoušek, © DžungaráčekChlupáček

  Kristiánek byl moc roztomilé štěňátko. Když mě přivezli z porodnice, tak mě očuchával a oblíbil si mě. Potom onemocněl cukrovkou a v roce 2009 zemřel na rakovinu slinivky. Byli jsme z toho smutní. Teď plánujeme dalšího špice.

  A teď si řekneme něco o špicích. Jsou rozděleni na několik druhů, podle velikosti:
  - trpasličí špic (pomeranian), nejmenší špic.
  Barvy: oranžová, vlkošedá, černá, hnědá, bílá, krémová
  - malý špic, trochu větší špic
  Barvy: oranžová, vlkošedá, černá, hnědá, bílá, krémová
  - střední špic, větší
  Barvy: oranžová, vlkošedá, černá, hnědá, bílá, krémová
  - velký špic, více větší
  Barvy: oranžová, vlkošedá, černá, hnědá, bílá, krémová
  - vlčí špic, největší špic, prostě vlčák
  Barvy: vlkošedá

  Nejvíce se mi líbí oranžový, černý a hlavně vlkošedý špic. Je to taková zajímavá barva. Líbí se mi všechny velikosti špiců, hlavně trpasličí a vlčí. Všechny mám moc ráda.
  Myslím, že se podobají liškám (hlavně Kikoušek se podobal). Ten obličej a tlamička mi připomíná lišku.

  Vzhled: mají osrstěná ouška, trochu protáhlý čumáček, krásnou dlouhou srst, o kterou se musí pečovat, středně dlouhé tlapky a velký huňatý ocásek.
  Jak se o něj starat: špicové mají většinou dlouhou srst, která se musí pročesávat, aby se nezplstnatila. Samozřejmě by se mu měly dávat granule a voda, pro štěňátka krupicová kaše (samozřejmě bez kakaa, cukru, másla atd.). A každý den by se měl venčit. Když je nemocný, tak musíte chodit k veterináři, a to i na preventivní prohlídky a očkování. Veterinář mu zkontroluje zuby, tlamu, oči, nos, poslechne mu srdce a dýchání fendoskopem a zhodnotí jeho stav.

  Povaha: Jsou přátelští, mazliví, věrní páníčkovi. Ale je velmi uštěkaný. Štěká, hlavně když páníček jí, nebo, když přijde návštěva. Když jsou šťastní, tak běhají dokola a vrtí ocasem. Mají radost, když jsou s páníčkem.

  Hmotnost se pohybuje okolo 1,8 - 2 kg u feneček a 2 - 2,5 u pejsků.
  Nejčastější nemoce: cukrovka (diabetes), rýma, napadení parazity, předkus, klešťový skus, podkus, nepravidelné ostavení řezáků a další.
  Co mají špicové rádi: jídlo, páníčka, svoji rodinu, procházky, spaní u páníčka, hraní, hraní si s páníčkem a spoustu věcí.
  Co špicové nemají rádi: samotu, veterinární prohlídky, když je on, nebo jeho páníček nemocný a tak.

  Špice mám moc ráda. Jsou moc roztomilí a hraví.

  Máte i vy rádi špice? Měli jste nebo máte špice?

  Autorka: (14 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (21)

  Příspěvek z 21. března 2018 v 18:38.
  andyell v něm napsala:

  Nataka:Babicka ma psa Denny a davame mu polivku,amolety,(kosti nema rad a je to deda protoze je mu 9 let)a zere drevo z klacku,granule,vodu,v boude ma seno a to furt ji a ji:->a ji vsechno co mu dame
  ;-D

  Příspěvek ze 17. března 2018 v 15:43.
  andyell v něm napsala:

  JÁ MILUJU PSY!! NEVIMĚNILA BYCH JE ANI ZA 100 TISÍC!!!

  Příspěvek z 16. ledna 2018 v 15:38.
  Natáka v něm napsala:

  chyby v článku které jsem našla:

  1. máš chybku v rozdělení špiců, žádný "malý špic" jako plemeno uznaný není a trpasličí špic a pomeranian je taky rozdílá věc, pomeranian je samostatně uznané plemeno
  2. vzhled- jako popis je takový dosti stručný a někdy i neodpovídající standardu, ale budiž
  3. strava- granule a voda- voda samozřejmě, ale granule- jaké? pedigrý? a co maso? zelenina, ovoce, příloha, kosti...?? a krupicová kaše štěňatům? co jim to dá? proč? to snad radši maso ne?
  4. povaha- uštěkaní? další hloupost, v plemeni nemají špicové uštěkanost a dobře vychovaný špic není uštěkaný
  5. hmotnost: hmotnost trpasličích špiců je ve standardu 1,9- 3,5Kg, nikoli "1,8 - 2 kg u feneček a 2 - 2,5 u pejsků" jak uvádíš, také v článku zmiňuješ i velké špice, ti mají také do 2,5kg? asi ne no...
  6. nemoce- většina nemocí tebou uváděných jsou buď dědičné nemoci( špatný skus...) nebo nemoci způsobené vnějšími vlivy.
  7. špici nemají rádi vet. prohlídky? jo pokud je to nenaučíš tak ne, ale třeba špic kamarádky se na veterinu vyloženě těší...
  + nějaké (nejspíš) překlepy....
  být tebou si o plemeni nejdřív něco pořádně nastuduji, až pak napíši článek( fajn by byo vědět třeba na jaké nemoci se testují při uchovnění, jaké jsou podmínky k uchovnění apod.)

  jinak OT kdo psal cituji „Super článěk, miluju špice, nejvíce samojedy (bílý špic velký) :)) „ =samojed je samostatné plemeno, pouze patří do FCI skupiny V.- špicové ( takže to není velký špic)