Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Špindlerův Mlýn

  vydáno  •  Cestování

  Jedno z nejoblíbenějších zimních středisek v Krkonoších, kde se můžete perfektně vydovádět a poznat zimu jako z pohádky – se spoustou sněhu.

  Špindlerův Mlýn, © majdula2000

  Špindlerův Mlýn je takové malé městečko, které se nachází na severu České republiky. Někdy o něm můžete slyšet jako o Špindlu, což je zkrácená podoba názvu a také název jedné komedie, která se v tomto místě natáčela. Každý rok tam celou zimu bývá spousta sněhu, takže vzniká spousta možností, jak si to tam pořádně užít.

  Jednou z nejčastějších je určitě lyžování, můžete si vybrat hned z několika skiareálů. Jsou to třeba Hromovka, Svatý Petr nebo Medvědín. Já to mám nejraději na Svatém Petru, protože tam jsou hodně dlouhé a široké sjezdovky, takže se tam dá v pohodě jezdit hodně rychle. Akorát je to v některých místech dost prudké.

  Sjezdovka ve Špindlerově Mlýně, © majdula2000

  Navíc tam je jedna lanovka, která má vyhřívané sedačky, takže se člověk cestou nahoru i zahřeje.

  Vyhřívaná lanovka, © majdula2000

  U konce té lanovky je Špindlerovské ledárium, což je takový chrám, ve kterém můžete vidět spousty soch, které jsou celé z ledu. Měli tam třeba postavy ze Star Wars (Hvězdných válek).

  Star Wars v ledáriu, © majdula2000

  Pokud si budete chtít odpočinout od lyžování, tak můžete třeba vyrazit na sáňkařskou dráhu. Je dlouhá skoro 3 kilometry, ale vůbec se nemusíte bát, že byste nahoru museli jít pěšky a ještě do toho táhli sáňky.

  Začátek sáňkařské dráhy, © majdula2000

  Až na začátek vás přímo z centrálního parkoviště odveze autobus, nahoře dostanete sáňky a pár rad na cestu, protože cestou je potřeba třeba i přeběhnout silnici, a pak už můžete svištět rovnou dolů, odkud vás odveze autobus zpátky do centra.

  Sáňkařská dráha, © majdula2000

  Pokud byste chtěli mít jízdu ještě zábavnější, tak můžete využít večerní jízdy, při kterých je celá dráha osvětlená.

  Osvětlená dráha, © majdula2000

  Další možností je bobová dráha, kterou najdete jen pár minut jízdy autem od centra v takovém lesíku. Zase není potřeba žádné šlapání, stačí si jen sednout do bobu, dát dolů páku a kousíček popojet k takovému lanu, které vás vyveze až nahoru. Tam se rozjedete a uháníte klikatými zatáčkami jako vítr až do cíle. Pokud byste se tam náhodou dostali i v létě, tak si jízdu můžete také užít, protože „bobovka“ je v provozu celoročně.;-)

  Kousek pod bobovou dráhou se nachází další atrakce, kterou já mám úplně ze všech nejraději – snowtubing. Možná by se dalo říct, že je to malinko podobné „bobovce“, ale několik rozdílů tam přeci jen bude. Hlavním je asi to, že se nejezdí v bobu, ale v takovém nafukovacím kruhu, který i s vámi vytáhne nahoru zařízení, které je tak trošku podobné lyžařskému vleku. Na konci toho vleku je takový sjezd dolů, při kterém se kruh uvolní.

  Snowtubing, © majdula2000

  Poslední kousíček už se musí po svých, ale jde se jen po síti, protože mimo ni by všichni popadali (ano, hrozně to tam klouže). Nahoře si sednete do kruhu a odstrčíte se, případně poprosíte člověka za vámi, ať do vás kopne. Ale tu druhou možnost dělejte jen v případě, že chcete dráhu vysloveně proletět, protože je to celé uklouzané, takže to jezdí opravdu hodně rychle. A pak už se jen vezete dolů – chvilku popředu, chvilku pozadu, na rovinkách dole, v zatáčkách vás to trochu vyhodí, ale pokud se pevně držíte, tak je to naprosto bezpečné. Jediný háček nastává, když jedete až moc rychle, protože pak je dole trošku nemožné zastavit, ale nakonec to vždycky nějak dopadne (maximálně narazíte do nějakého člověka, který tam bude zrovna stát, a zastavíte se o něj).:-D

  Kdybyste náhodou chtěli zábavu v teple, tak je tam také aquapark, ale sníh je prostě sníh.

  Byli už jste někdy ve Špindlu? Pokud ano, tak můžete napsat do komentářů, jak se vám tam líbilo.

  Autorka:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (8)

  Příspěvek z 12. března 2019 v 16:54.
  DžungaráčekChlupáček v něm napsala:

  Zajímavý článek, do Špindlerova Mlýna se chci někdy podívat

  Příspěvek z 8. března 2019 v 17:55.
  číča800 v něm napsala:

  Krásný článek
  Taky mám ráda snowtubing

  Příspěvek z 6. března 2019 ve 21:41.
  klobáska v něm napsal:

  Já tedy upřednostňuji ony teplejší části roku, ale nutno uznat, že Špindlerův mlýn (a hlavně jeho okolí) mají něco do sebe. :-) Kdybych se chtěl někdy znovu naučit lyžovat, nejspíš pojedu právě sem – zvlášť proto, že nedaleko je chata Karlovky. :-D