Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Spolu v zoo

  vydáno  •  Pohádky o Alíkovi

  Ahoj, dnes mám pro vás připravenou pohádku o návštěvě Alíka, Pepíčka a jejich hosta v zoo. Pohádka má dvě části - každá část je krátká kapitola příběhu. Budu ráda za veškerou kritiku v diskuzi. :)

  Spolu v zoo - hlavní obrázek , © Joy_Chery

  část č. 1 - den před výletem

  „Dnes je opravdu nádherně“ prohlásí Alík a otevře okno, které má směr do zahrádky, na které jsou květiny, poletující hmyz, ovocné stromy a mnoho různé zeleniny. Chvíli se rozhlížel po klidně tiché krajině, ale poté se otočil k oknu zády a hned pohlédl na spícího hrocha Pepíčka, který bydlel u kamaráda Alíka. Pepíček spává na měkké posteli, která je umístěna hned kousek od okna a vedle dřevěné skříně. Pepíček ještě tu dobu spal a Alíka to ani nepřekvapovalo, obvykle spával do desíti hodin. Až na ty dny, kdy Pepíček dostal obrovskou chuť na nějakou tu sladkost. To si musel zajít až do blízkého obchodu.

  Alík se usměje a pádí ke dveřím, kde určitě čeká ranní pošta. Snaží se chodit tichými krůčky, aby Pepíčka neprobudil, kdyby se tak stalo, neměl by opět dobrou náladu. Ozývá se jen tiché ťap ťapi ťapi ťap, zvuky chodí postupně s Alíkem, když dorazil ke dřevěným dveřím, které jsou hned naproti okna, otevře je. Před dveřmi stojí malé drobné zvířátko. Drobné zvířátko má neobvyklé trny, dvě oči, ústa,možná i kusadla, čtyři tlapky, poví si Alík v duchu, takže ho nikdo neslyšel. Jen se podívá znovu dolů a vyhrkne první slovo „dobré ráno, jsem Alík“, zvířátko se mrkajíc dívá a okamžitě odpoví kloktajícím přízvukem „a-a-ahoj js-s-em s-s-sleč-čna-a B-b-o...“ nestačí odpovědět a Alík stvoření pozve do boudy na návštěvu, chvíli přemýšlel, co je to zač, ale pak mu to došlo.

  Slečna Bodlinka je něco jako ježek kloktací, prohlásí Alík v duchu, takže ho opět nikdo neslyšel. Slečna Bodlinka se posadí na křeslo, které je kousek od dveří. Naproti dřevěného křesla je malý stolek, na kterém jedí oběd, večeři, prostě každé jídlo, co se jim dostane pod packy. Slečna Bodlinka se kolem sebe ohlíží a dívá se na krásně malované obrázky, ledničku, skříň, dveře a na stále spícího Pepíčka, tam se slečna Bodlinka zarazí. Pepíček ještě v tu dobu spal, i když všude byl menší rachot. Alík se postaví ke stolku a nalívá slečně Bodlince báječnou citronádu, Pepíček vždy říkal, že citronáda báječně chutná, proto Alík vždy říká báječná citronáda.

  Slečna Bodlinka jen srká kapky limonády na skleničce a podívá se na Alíka, který si prohlíží časopis. Časopis je o výletech, moc se nudil, tak si musel nutně nechat vymyslet nějaký ten výlet. Prohlíží si stránku po stránce, jen všichni poslouchají drobné šustění stránek a otáčení. Místnost je zatím klidná do té doby, než Alík najde výlet, kam by chtěl jet. Po panování ticha se ozve Alík s úžasem: „Jeeej, máme výlet!!!!!“ Pepíček spadl na zem z postele. Byly to hned dvě rány, trochu ho to bolelo, ale je v pořádku. Pepíček se lekl silného křiku, protože v místnosti bylo vždy ticho.

  Pepíček se hned poté zeptá na výlet, aby měl představu, kam to vlastně pojedou. Hned když Alík řekl, že pojedou do Zoo, Pepíčkovi se rozzářily tváře radostí. Aby Alík nezapomněl zeptal se i slečny Bodlinky, jestli by nejela s nimi, připadla by si odstrčená a to nechtěl. Slečna Bodlinka nabídku přijala a šla domů, aby si na zítřejší den mohla připravit batůžek s věcmi. Alík i Pepíček trochu pouklízeli boudu a hned poté šli na krátkou procházku aby se nadýchali čerstvého vzduchu.

  čast č. 2 - den výletu

  Spolu v zoo - zvířátka , © Joy_Chery

  „Dobré ránkooo“ zamumlá Pepíček nad Alíkovým obličejem. Alík se trochu lekne, ale aby nic nešlo poznat. Pepíček se začne smát, Alík trochu nepochopí a začne se smát s Pepíčkem. „Máš vše připraveno, Pepíčku“ prohlásí Alík. Pepíček si věci kontroluje a říká vše postupně nahlas „foťák, peněženka, klíče, kdyby se něco stalo, tak první pomoc, polštář“. Alík se kouká zvláštním pohledem na Pepíčka. Prvně si pomyslel, na co polštař a lékárničku? Lékárničku trochu chápe, ale polštář celkem ne, protože je to Zoo a ne spací bejvák.

  Ze dveří se ozývá jemné klepání „ťuk ťuk ťuk“, Alík i Pepíček už věděli, kdo stojí za dveřmi. Byla to jejich nová kamarádka slečna Bodlinka, kterou včera pozvali na výlet do Zoo. Pepíček už v rychlosti běžel ke dveřím, i když mu Alík řekl, ať neběhá v boudě, ale bylo mu to nejspíš teď jedno. Pepíček otevřel dveře, prvně hledal, kde je slečna Bodlinka, neviděl ji. Slečna Bodlinka se podívala nahoru, aby viděla Pepíčka, chvíli upozorňovala, aby se podíval dolů. Pepíček neposlouchal.

  O chvilku později za Pepíčkem přišel Alík, aby se ujistil, že se dívá na správné místo. Ale byl to pravý opak, Alík pozval slečnu Bodlinku dál. Všichni se posadili na židle umístěné kolem stolku, kde bylo i křeslo. Slečna Bodlinka se opět posadila na své oblíbené křeslo a Pepíček i Alík se posadili na dřevěné židle, které měly i menší podsedák, aby byly aspoň trošku měkké.

  Když se dohodli, tak se vydali na autobusovou zastávku, kde nastoupí na autobus a pojedou hned do Zoo za zvířátky. Byli sami zvířátka, ale i tak měli vstup povolen.
  Alík, Pepíček a slečna Bodlinka vystoupili z autobusu a vydali se rovnou do Zoo, kde u pokladny zaplatili vstupné a mohli si prohlídnout zvířátka.

  Slečna Bodlinka navrhla, že mohou jít prvně k opicím, ale Pepíček byl tak šikovný, že si vzal i mapu Zoo. Všichni se vydali po mapě. Alík se nejvíc radoval z papoušků, protože dokázali mluvit, Pepíček se naprosto zamiloval do opic a nakonec slečna Bodlinka si oblíbila rejnoky. Všichni tři byli spokojeni a odvezli si domů i suvenýry ze Zoo.

  Doufám, že se vám tato pohádka líbila. Dalo to i dost práce :-D, váš názor, kritiku můžete psát do diskuse. :-)

  Autorka: (13 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (14)

  Příspěvek z 15. srpna v 16:01.
  Javier v něm napsal:

  Moc hezké ale mohlo by být
  pokračování této pohádky?
  mimochodem tři tlapky$>$>$>$>$>

  Příspěvek z 19. července 2019 v 0:35.
  Alík v něm napsal:

  Využil Pepíček v zoo nějak ten polštář? V jiné pohádce se zatoulal do výběhu hrochů, tak možná je lepší brát si s sebou preventivně polštář, pyžamo, zubní kartáček... a samozřejmě ručník. Cestovat kamkoliv bez ručníku nemá smysl. ;-)

  Joy_Chery v něm napsala:

  Rodé: děkuju za názor. :)
  Julian: máš pravdu příště bych konec měla taky rozepsat. :)