Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Spolužák v lavici aneb Jak nás ovlivňuje zasedací pořádek

  vydáno  •  Škola a poznání · Kamarádství
  Když jsem se dozvěděla, že má kamarádka se mnou nechce sedět v lavici, začala jsem řešit, s kým si sednu, jestli spolu budeme dobře vycházet a podobně. A najednou jsem se zarazila. Kdykoliv mě přesadili do lavice ke komukoliv, vždycky se z nás vyklubali přátelé, a pokud jsem seděla s klukem, někdy i víc než to.

  děti, škola, třída, vyučování, ilustrace, © Profimedia.cz

  Uvědomila jsem si, jak moc nás učitelé ovlivňují, když nás přesazují k různým spolužákům. I moji rodiče se spolu seznámili pořádně díky zasedacímu pořádku.

  A upřímně: kdy jste si naposledy sedli dobrovolně vedle někoho, koho ani pořádně neznáte, nebo ho nemáte zrovna v oblibě? Někdy se vyplatí poznat ostatní lépe. Ve třídě máme hafo kluků a já postupně zjišťuji, že jsou celkem fajn. Všichni bez výjimky. Někdy si říkám, co bych dala za to, aby mě posadili do lavice k někomu cizímu. Sama si netroufnu zeptat se nebo poprosit, ale byla bych ráda.

  Kamarádka mi tedy dala velkou šanci. Buď budu sedět s někým novým, nebo budu sama, což mi zase pomůže se soustředěním na učivo. Podle mě by učitelé měli zasedací pořádek určovat sami, aby se zabránilo bariérám ve třídě i rušení při hodině.

  Sice si nemyslím, že nemáme právo něco komentovat, ale když jsme kvůli rušení při hodině psali písemky a já ze všech měla za 3 nebo za 5, tak jsem se nad tím zamyslela. 

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (54)

  Příspěvek z 3. února 2011 v 17:08.
  lilinka885 v něm napsal:

  Reakce na hogreta:

  Ufff, teď už sedím vedle nej kámošky!77744444

  Příspěvek z 31. ledna 2011 v 15:41.
  Kiki001 v něm napsal:

  Jo to je pravda

  A já to mám podobný já sedela s klukem v lavici v poslední jednou jsme se omylem chytli za ruce podívali se na sebe a malem byla pušinka 10no ale naštestí mne zavolala uča k tabuli docela jsem byla štasná ale potom za 2 týdny jsem si sním dala pusu na oslave(to on ) a bylo to tedka spolu chodíme24

  Příspěvek z 21. ledna 2011 ve 21:36.
  hogreta v něm napsala:

  Reakce na Toktok:

  mám takový pocit, že celkově matikáři na gymnáziích se s nikým nemazlí:-D