Alíkovina

Spolužák v lavici aneb Jak nás ovlivňuje zasedací pořádek

vydáno  •  Škola a poznání
Když jsem se dozvěděla, že má kamarádka se mnou nechce sedět v lavici, začala jsem řešit, s kým si sednu, jestli spolu budeme dobře vycházet a podobně. A najednou jsem se zarazila. Kdykoliv mě přesadili do lavice ke komukoliv, vždycky se z nás vyklubali přátelé, a pokud jsem seděla s klukem, někdy i víc než to.

děti, škola, třída, vyučování, ilustrace, © Profimedia.cz

Uvědomila jsem si, jak moc nás učitelé ovlivňují, když nás přesazují k různým spolužákům. I moji rodiče se spolu seznámili pořádně díky zasedacímu pořádku.

A upřímně: kdy jste si naposledy sedli dobrovolně vedle někoho, koho ani pořádně neznáte, nebo ho nemáte zrovna v oblibě? Někdy se vyplatí poznat ostatní lépe. Ve třídě máme hafo kluků a já postupně zjišťuji, že jsou celkem fajn. Všichni bez výjimky. Někdy si říkám, co bych dala za to, aby mě posadili do lavice k někomu cizímu. Sama si netroufnu zeptat se nebo poprosit, ale byla bych ráda.

Kamarádka mi tedy dala velkou šanci. Buď budu sedět s někým novým, nebo budu sama, což mi zase pomůže se soustředěním na učivo. Podle mě by učitelé měli zasedací pořádek určovat sami, aby se zabránilo bariérám ve třídě i rušení při hodině.

Sice si nemyslím, že nemáme právo něco komentovat, ale když jsme kvůli rušení při hodině psali písemky a já ze všech měla za 3 nebo za 5, tak jsem se nad tím zamyslela. 

Autor:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (54)

Příspěvek z 3. února 2011 v 17:08.
lilinka885 v něm napsal:

Ufff, teď už sedím vedle nej kámošky!77744444

Příspěvek z 31. ledna 2011 v 15:41.
Kiki001 v něm napsal:

Jo to je pravda

A já to mám podobný já sedela s klukem v lavici v poslední jednou jsme se omylem chytli za ruce podívali se na sebe a malem byla pušinka 10no ale naštestí mne zavolala uča k tabuli docela jsem byla štasná ale potom za 2 týdny jsem si sním dala pusu na oslave(to on ) a bylo to tedka spolu chodíme24

Příspěvek z 21. ledna 2011 ve 21:36.
hogreta v něm napsala:

mám takový pocit, že celkově matikáři na gymnáziích se s nikým nemazlí:-D