Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sport a překvapení

  vydáno  •  Povídky
  Byl jednou jeden hezký slunečný den. Na nebi nebyl ani mráček a teplota dosahovala příjemných dvaceti pěti stupňů Celsia. Protože bylo nádherně, tak jsem se rozhodl, že půjdu ven s kamarády hrát vybíjenou. Zavolal jsem tedy Michalovi a Toničce, aby šli se mnou ven. Ti souhlasili, a tak já a kamarádi jsme šli parku.

  (Ilustrační snímek), © Lukáš Procházka

  Za deset minut jsem byl tam, kde na mě čekal Michal. Ten řekl, že Tonička přijde asi za pět minut. Ona totiž bydlí docela daleko. Protože jsem já a Michal akční, tak jsme si mezitím zahráli házenou. Když už nás hra přestala bavit, přišla jako na zavolanou Tonička. Jakmile přišla, šli jsme si zahrát vybíjenou. Pak jsme si řekli, že zahrajeme na schovávanou, protože mám ještě trochu času.

  Byli jsme unavení, tak jsme se rozhodli, že půjdeme domů. V tu ránu jsem uviděl peněženku. Vzal jsem ji a koukl jsem se do ní. Byl v ní občanský průkaz, bankovní karty a hotovost ve výši tři sta korun. Řekl jsem si, že tu peněženku musím odevzdat na policejní stanici, jelikož ji majitel postrádá, a tak se stalo. Na policejní stanici jsem ji odevzdal a jako nálezné jsem dostal tři stovky a ocenění šerifa.

  Z tohohle krátkého příběhu plyne, že poctivost se vyplácí.

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Příspěvek z 29. září 2018 ve 20:26.
  al-maty v něm napsal:

  Příběh není vyloženě špatný, ale přijde mi příliš krátký.

  Příspěvek z 26. ledna 2016 ve 21:01.
  KanekiShiro v něm napsala:

  Reakce na Lord-Ash:

  Má dostat desetinu a popravdě každé peníze se hodí :D Myslím, že člověk, co něco takového najde může být rád, že dostane aspoň desetinu :D Lepší než nic :D

  Příspěvek z 26. ledna 2016 ve 20:01.
  Lord-Ash v něm napsal:

  nwm nwm :DD

  a když najdeš hrnec středověkých mincí v hodnotě 200 000 kč (i když se to nestává často) a ty dostaneš z toho 10 000 kč tak se to taky vyplatí? :DD