Alíkovina

Sport, který dělám: Judo

vydáno  •  Volný čas venku
V tomto povídání bych vám ráda představila sport, který se nazývá judo. Před 5 lety jsme ve škole dostali nabídku, jestli nechceme chodit do juda. Mně i mamce se to moc zalíbilo a zkusily jsme to.

Judo, nejvhodnější sport pro děti 4-12 let., © Sporťáček

První rok jsme trénovali ve školní tělocvičně. Na konci roku, nám trenér přinesl nabídku na letní pětidenní soustředění klubu SK Tori Judo Brno. O prázdninách jsem na toto soustředění šla. Moc se mi tam líbilo. Naučila jsem se tam mnoho nových věcí a našla nové kamarády.

Druhý rok bohužel kroužek na škole zrušili a my jsme museli najít kroužek jiný. Zjistili jsme, že klub má tréninky i přes školní rok.Teď už do tohoto kroužku chodím druhým rokem a moc mě to tam baví. Máme tam bezvadné trenéry.

Teď už jezdím na všechny možné soutěže, turnaje a vyhrávám medaile.Tento sport doporučuji všem dětem. Holkám i klukům všech možných  věkových kategorií. Děti s judem začínají tzv. baby judem, které je pro děti 3,5 - 6 let. Nemají tak intenzivní tréninky jako my. A dokonce i takto malé děti jezdí na závody a skvěle jim to jde.

Jak říkám judo je pro všechny.

Autorka:

Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

» přejít do diskuse

Diskuse k článku  (3)

Příspěvek z 13. února 2015 ve 21:50.
adam45167 v něm napsala:

Reakce na lužabička04:

Jo, to taky znam.Par drobnych zraneni jsem jiz taky zazila.25

Příspěvek z 13. února 2015 v 15:48.
a_u v něm napsala:

Kdysi

Kdysi jsem dělala judo :) A mám stříbrnou medaili ze závodů :)

Příspěvek z 12. února 2015 ve 14:07.
lužabička04 v něm napsala:

judo

Já taky dělám judo 2 roky a jsem jediná holka v klubu a moc mě to baví,ale občas to trochu bolí214