Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sport, který mi změnil život: Florbal

  vydáno  •  Sport
  Dříve jsem dělala judo, ale časem mě už omrzelo. Nechtěla jsem přestat sportovat. Na jedné hodině tělocviku jsme hráli florbal. Moc mě to začalo bavit a florbal dělám dodnes. Nedávám góly do branek soupeře, protože jsem brankář.

  Brankář české florbalové reprezentace Jan Barák., © Český florbal, Martin Flousek

  Jak jsem již řekla, začalo to na hodině tělocviku. Poprvé jsem hrála na hřišti. Mě to tam ale neoslovilo a příští hodinu jsem zkusila jít do branky a tam mě to začalo bavit. Jelikož jsem se chtěla hře v brance věnovat i nadále, museli jsme najít nějaký klub, kde bych začala hrát a povedlo se.

  Zjistili jsme, že florbalový klub Bulldogs Brno pořádá jarní soustředění. Tak jsem to zkusila. Bylo to prostě úžasný. Naučila jsem se toho za ten týden spoustu a poslední den přišlo to největší překvapení. Jedna trenérka, která nás trénovala, mi nabídla, abych chytala za Mladší žákyně. Byla jsem moc a moc šťastná. Dokonce mi mamka s tátou koupí vybavení za vysvědčení, protože teď chytám ve vypůjčeném vybavení. 

  Konečně jsem našla sport, který mě bude bavit do konce života. Jestli chcete začít taky s florbalem, nebojte se a zkuste to. Možná se někdy potkáme na nějakém tom zápase.

  Pár slov o brankářích

  Brankáři ve florbale, stejně jako ve skoro všech sportech, kde se hraje s míčkem, plní nezastupitelnou roli. Z velké části je to on, kdo rozhodne o výsledku utkání a když udělá chybu, znamená to obyčejně obdržený gól. 

  Mezi výstroj patří:
  Helma, dres, kalhoty, boty, chrániče na kolena a rukavice . Narozdíl od hokeje nemá brankář hokejku a chytá pouze svým tělem a to vám řeknu, že některé rány opravdu bolí a jsou z nich pěkné modřiny. Ale i tak mě to v brance strašně baví.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (1)

  Příspěvek z 23. června 2016 v 17:46.
  Trtna v něm napsala:

  Není ti v té výstroji vedro?