Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sportovní lezení - je to zábava pro holky?

  vydáno  •  Sport
  Před dvěma lety jsem se doslechla o klubu zaměřeném na sportovní lezení. Vždycky mě to moc zajímalo a tak jsem se přihlásila. Trenér byl super, vždy nás vyslechl. Naše partička lidí je velice pestrá a tak si vždy užijeme spoustu zábavy a legrace. Nejmladší člen našeho Yetti clubu navštěvoval 3. třídu, nejstaršímu bylo 32 let.

  Sportovní lezení - Libor Hroza předvádí prvky boulderingu v novém lezeckém centru Mammut v Bubenské ulici v pražských Holešovicích. , © ČTK

  Konečně jsem šla lézt! Trenér mi půjčil sedací úvazek, lezečky (speciální boty) a magnézium. O něco zkušenější kámoška si oblékla sedák a mě do něj pomohla, navázala mě na lano, sama si dala lano do osmy (jistící pomůcka) a já začala lézt.

  Nejdřív jsem lezla po všech možných chytech a po různých barvách, kterými byly chyty označeny. Ale později jsem začala lézt a šplhat třeba jen po dvou nebo po třech barvách.

  Dolezla jsem do topu (poslední chyt v cestě) a opatrně jsem si sedla do sedáku připevněného k lanu. Nejdřív jsem se bála, že jakmile si sednu, mou sloní váhu to lano neunese. Ale všichni v okolí mi vysvětlili, že se nemusím bát. Jakmile jsem si stoupla na zem, přišel ke mně trenér a řekl, že mi to jde. Oznámil mi, že tréninky jsou dvakrát až třikrát týdně a o příspěvcích na provoz stěny že si promluvíme později.

  Můj zájem o lezení rychle stoupal a já si to užívala. Sice jsem občas měla strach že spadnu, ale vždyť jsem byla jištěná. I když se občas bojím a myslím si, že to nedokážu, moji přátelé mi pomohou a já si teď díky nim troufnu i do těžších cest, do převisů a do stropů! Každému lezení doporučuju a radím: hlavně se nebojte spadnout.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (20)

  Nowasarinqa v něm napsal:

  nowasarinqa

  Vždy když přijede teta jdeme lízt  na skáy!!4 Děsně mě to baví ale žádný takový  kroužek tu nemáme 12Jinak bych se tam hned přihlásla!!1611

  werunka--17 v něm napsal:

  horolezectví

  já sem to vzdycky chtěla skusit...rodice mi to nechtěli dovolit.přemlouvala sem je asi půl roku ale povedlo se ted tam chodím a je to uplně nejlepší sport na světe!!!!!!!!!!!!!!je to docela makačka....vždycky když se vratim domu tak mě šíleně bolej ruce a mam na nich mozoly...ale stojí to za to...DOPORUČUJU!!!!!!!!!!!!!!25

  Příspěvek z 27. srpna 2009 v 15:16.
  BáraM v něm napsala:

  Reakce na makawi:

  No já si horolezení jako fotbal moc nepředstavuju :D... Jen mě ten náźev prostě zaráží...