Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sportovní střelba ze vzduchové pistole

  vydáno  •  sport

  Střelba je sport, ke kterému nepotřebujete uběhnout 100 metrů za deset sekund nebo skočit osm metrů. To vážně nepotřebujete. Ale není to sport pro všechny.

  Terč - sportovní střelba, © HaniH

  Sportovní střelba je sport i pro lidi, kterým nejde běh. Musíte ale mít silné ruce. Já osobně střílím ze vzduchové pistole, kde musíte ruku opravdu hodně trénovat, ale také se dá střílet z pušky. Já budu psát o střelbě ze vzduchové pistole

  Rozdíl mezi pistolí a puškou: pistole je krátká a puška je dlouhá.

  Jak začít?
  Ve skoro každém městě je nějaký klub nebo kroužek. Stačí si napsat do Googlu Střelecký kroužek nebo Střelecký klub. Určitě vám to vyhodí něco v blízkosti vašeho bydliště.

  Co budu potřebovat?
  To je asi v každém kroužku/klubu jinak, ale u nás jsou to přezůvky, špunty do uší a guma s papírem jako krytka na oči.

  Na co se střílí?
  Ze vzduchové pistole se střílí na klasické terče (na které se střílí např. na olympiádě) na vzdálenost 10 metrů.

  Musím nějak cvičit?
  Trochu ano. My děláme dřepy, kliky, sklapovačky, sedy lehy, angličáky, ... Pak také máme za úkol zvedat litrovou láhev naplněnou vodou, protože vzduchová pistole váží asi 1 kg. Láhev se musí zvedat v rameni!!! (Trenér vám to určitě vysvětlí lépe než já :-D.)

  Kolik to stojí?
  Kroužek, kam chodím já, stojí něco přes 1000 Kč na celý rok + diabolky (to je to, čím se střílí) a bombičky (tam je vzduch, aby to střílelo). Bombičky i diabolky dohromady stojí okolo 140 korun.

  Jsou nějaké soutěže?
  Jasně! Já sice právě začala, takže na soutěž pojedu nejdříve za tři roky :-D (pokud nepočítáme soutěž, co jsme dělali nedávno, mezi námi čtyřmi, co tam chodíme :->, tam jsem skončila druhá jen o dva body). Existují různé soutěže, například v okolních městech. Poté je taky MČR. Náš trenér dokonce povídání dotáhl až k olympiádě ;-D.

  Jak často jsou tréninky?
  My máme tréninky zatím dvakrát týdně, ale až nám to půjde líp, tak je budeme mít každý den. Takže je to celkem časově náročné a podle mě to stojí za to ;-).

  Co byste ještě měli vědět?
  Je to sport dost náročný na jednu ruku, proto také zvedáme jen tak zbraň rukou druhou (pro mě levačkou). Na začátku budete mít hlavu plnou informací. Já o tom vím: míření, poloha, hlava, loket, ruka v kapse, pomalu mačkat spoušť, ... No prostě šílené.

  Jak jsem se ke střelbě dostala já?
  Začalo to minulý rok v listopadu, kdy začala nová biatlonová sezóna a já se samozřejmě musela dívat :-). Řekla jsem něco ve smyslu, že bych chtěla střílet jako Laegreid, a v létě mi děda ukázal střelbu ze vzduchové pušky na takové terče ve tvaru panáčků, do kterých když se člověk trefí, tak spadnou. Hned mi to šlo a strašně mě to bavilo. No a tak mě mamka přihlásila do střelby.

  Doufám, že jsem třeba někoho inspirovala k výběru střelby jako kroužku nebo jste se něco dozvěděli $>.

  Autorka: (12 let)
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (3)

  Anež v něm napsala:

  Se vzduchovkou střílíme v hasiči!8-D

  Evuš v něm napsala:

  Střelbu úplně miluju! Chodila jsem střílet, ale pak jsem s tím přestala, povinnosti se mi nahromadily, já si pořídila pejska a tak jsem potřebovala spoustu času... Každopádně i tak si ráda zastřílím doma na terč, sama pro sebe:-3

  Morell v něm napsala:

  Vzduchovku jsme doma mívali, možná bych ji ještě našla. Strašně mě bavilo střílet na terče, špejle... taky na plechovky. Střelba je hezký sport.