Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Správce a pravidla

  vydáno  •  Alík · správci

  Milí kamarádi,
  možná, že se některým z Vás můj dnešní článek líbit nebude. Proč? Neboť chci hovořit o svých zkušenostech jako uživatele a správce zde na Alíku. Tak pokud chceš pokračovat ve čtení, tak jen na vlastní nebezpečí. :-)

  světlo, © verbum

  :-) Zde na Alíku jsem už okolo 10 let. Moje první přezdívka byla 993. Byl jsem na ni právem hrdý. O webu Alík.cz jsem se dozvěděl náhodou od svých známých, tak jsem se šel na tento web podívat. Časem jsem se seznámil se správci Alíka, kteří mi časem nabídli, zda nechci spolupracovat.

  Po nějaké době jsem na tuto nabídku kývnul. Svou službu jako správce klubovny jsem bral jako pomoc dětem, které to potřebují. Během své služby jsem se o to snažil, naslouchal jsem a snažil se pomáhat.

  Také jsem ale zjistil, že dětský web přitahuje různé lidi. Mnoho těchto lidí jsem za pomoci správců Alíka vyprovodil ven. Také zde bylo plno lidí, kteří rádi provokovali. Některým lidem správce vadí, neboť správce má tu možnost vyhazovat a to se těmto problémovým uživatelům nelíbí a někteří pak rádi diskutují o pravidlech.

  Časem jsem se ale setkal s tím, co mě trápí asi nejvíce. Nejčastěji nevyhazuji děti, ale bohužel ty, u kterých předpokládám, že mají rozum. Právě ti, kteří jsou starší 15 let, mají pocit, že mohou všechno. Tak se dnes člověk na dětském webu, je tedy určen pro děti, setkává s tématy, jako jsou: alkohol, drogy, sexuální život atd.

  Ano, chápu, že se člověk chce bavit a že se nelíbí, že je v klubovně člověk, který klubovnu hlídá. Že jsou tu správci Alíka, kteří mají možnost číst to, co se psalo v klubovně. Pak člověk třeba zjistí, že má zablokovanou klubovnu, případně se na Alíka nemůže dostat vůbec.
  „Proč mi byl odepřen přístup na Alíka?“ „Co jsem provedl?“ „Proč jsem byl vyhozen, když jsem pravidla neporušil?“ „Toto přece není v pravidlech!“

  Jaká jsou pravidla Alíka, je jasně dáno a sám Alík je sepsal. Odkaz na pravidla je níže.

  Vždy jsem si myslel, že toto budu řešit s dětmi, ale poslední dobou zjišťuji, že tato pravidla nechápou spíše dospělí uživatelé Alíka. Proto jsem v poslední době přešel na styl, že pokud zjistím, že člověk, co porušuje pravidla, je člověk, kterému je 15+, již nediskutuji, ale rovnou vyhazuji. Také odpověď typu: „... je už po 22. hodině,... tato témata již děti znají...“ nejsou a nebudou pro mě dostatečné vysvětlení, neboť to, že Alík je dětský web, platí 24 hodin a 365 dní v roce (pro rejpaly: toto platí, i když je přestupný rok). Vždyť se stává i to, že se přihlásí dítě, které je právě v cizině v jiném časovém pásmu, a pozdní hodina v ČR je právě tam ráno nebo odpoledne.

  Stále platí, že Alík.cz je určen pro děti, a tak pravidla jsou jasná a platí pro všechny. Je děsné, když se starší uživatel baví o nevhodných tématech, když je u stolu osmileté dítě a odpověď na toto upozornění: „...kde jinde se má tyto věci dozvědět než tady!“ Potřebuje to komentář?

  Jsem hrdý na to, že se snažíme o to, aby byl Alík bezpečný a aby zde ti mladší uživatelé byli v bezpečí. Právě proto mě nejvíce překvapuje, že toto nechápou právě ti starší, kteří by měli mít rozum. Bohužel, nemají jej... Ne nadarmo se říká: „Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.“

  Doufám, že jsme všichni pochopili to, co jsem se vám snažil v tomto článku říci. Vy starší jste také zodpovědní za to, jak bude tento web fungovat. Pokud se vám to nelíbí a máte pocit, že musíte řešit NEVHODNÁ TÉMATA, pak vězte, že je plno míst mimo tento web, kde toto zakázáno není.

  Alík.cz slaví své 18. narozeniny, a tak mu ze srdce přeji, aby zde bylo stále méně těch, co budou porušovat pravidla, a přeji mu, aby byl stále bezpečným webem právě pro ty mladší.

  Tento článek jsem psal před několika měsíci a to jsem nevěděl, co Alík chystá. Jsem rád, že si Alík dal k 18. narozeninám krásný dárek. Ptáš se jaký? Aktualizaci pravidel!
  Doufám, že tato aktualizace pravidel pomůže na Alíku udržet kamarádskou atmosféru.
  Upravená pravidla nalezneš zde: www.alik.cz/o/pravidla

  Alíku, vše nejlepší
  Tvůj
  Verbum

  Související pravidlo:

  Autor:
  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (19)

  Příspěvek z 13. ledna 2021 v 9:18.
  Vikomtík v něm napsal:

  Výborný článek$>;-)

  Kralinda35 v něm napsal:

  Konečně dobrý článek 5 kloboků dolů

  Příspěvek z 20. ledna 2019 ve 12:35.
  VikiKlára v něm napsala:

  Aha, děkuji za odpověď. :-)