Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šprndy a košťata

  vydáno  •  knihy
  Obyčejná dívka s neobyčejnou rodinou. V tomto příběhu se promíchává reálný svět s kouzly.

  Zdánlivě povrchní vypravěčka příběhu Rachel, se potýká s chaotickým světem dospívání.

  Rachel je v prváku na střední a řeší problémy, kterými si prochází každá puberťačka. Nemá co na sebe, na nose má obrovský pupínek. Líbí se jí dva kluci, kteří si jí ale vůbec nevšímají. Její nejlepší kamarádka si našla kamarádku jinou atd. Rachel nejenže má potíže s dospíváním, ale život jí do toho všeho, staví další složité překážky, které musí zdolat. Kromě toho, že se Rachel a její sestře rozvedli rodiče, dozvídá se, že její sestra Miri zdědila po matce čarodějnické geny. Nejdříve je Rachel v šoku a pak se jí začne líbit, že sestra může udělat cokoli, komukoli. Proto neváhá a sestřiných schopností řádně využívá i zneužívá. Všechno je najednou naruby.

  Rachel jde jako každý den do školy. O obědové přestávce si všímá, že má na nohou tenisky, které si strašně přála, ale máma jí je nekoupila. Okamžitě volá mamce, že jí děkuje za ty tenisky a omlouvá se, že si jich nevšimla už ráno. Mamka ji vyslechne, ale nic neříká. Jen, že po škole musí co nejdříve domů. Doma jí mamka sdělí, že je čarodějnice a její sestra Miri taky. Jen Rachel to nějak minulo. Rachel zpočátku nevěří, pak jí to ale obě dokážou.

  Najednou se to čarování Rachel zamlouvá. Když potom v sobotu jedou k tátovi, který si má brát Jeniferr, Rachel a Miri ji nenávidějí, tak je hned napadne použít proti nim kouzlo proti lásce, na ošklivost... Něco se jim přeci jen podaří ale většinou s vedlejšími účinky, a to katastrofálními. Bohužel...

  Obě se ale nevzdávají. Pořád to zkouší dál a dál. Rachel si ve škole všimne plakátu, na kterém stojí ,,Hledá se tanečnice“. Rachel pospíchá domů, aby poprosila sestru o kouzlo. Sestra ji začaruje, aby uměla perfektně tancovat. Odpoledne jde na konkurz spolu s její kamarádkou Tammy. Konkurz vyhraje a hned je zařazena mezi nejlepší tanečníky ve vystoupení. Julie, její bývalá kamarádka, sedí v porotě. Najednou, když má Rachel úspěch, chtěla by se s ní znovu kamarádit. Ta drzost! Rachel nabídku přijímá, a jelikož musí zkoušet, zasklívá úplně Tammy.

  Všimnul si jí také Raf - její vysněný kluk. Očividně se mu líbí. Dokonce ji pozval na Jarní úlet (ples). Rachel nabídku přijala, i když moc dobře věděla, že se termín kryje s termínem, kdy se její táta znovu žení. Myslela si, že ho nějakými kouzly přimějí, aby si ji nebral. Chyba. Vše se pokazilo a svatba se nakonec konala. Den před tátovou svatbou se konala ta show, ve které Rachel účinkovala. Jenže její matka přišla na to, že čarují a zrušila všechny kouzla. Zrušila i kouzlo tance takže show byla díky ní fiasko.

  Věděla, že po tomhle už s ní Raf nikam nepůjde, proto neměla starost a šla na svatbu. Přišla tam i její kamarádka Tammy. Tehdy slíbila, že už jí nikdy neodhodí, kvůli něčemu jinému. Doma se ale dozvěděla, že tam Raf, pro ni byl. On ji chtěl vyzvednout i po tom všem, a ona ho zranila. Odjel s rodiči na dovolenou k moři a Rachel zbyla jen rukavice, která mu vypadla.

  Že by přeci ještě jednou využila sestru a použila na Rafa kouzlo lásky, prostřednictvím jeho rukavice? Citát: ,,Z nebe na zem, z Ameriky na světa konec, nechť tento lektvar probudí v Rachel tanec!“

  Autor:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (0)

  O tomto článku zatím nikdo nediskutuje. Buď první!