Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Sprostou mluvou se nepředvedete

  vydáno
  Mluvíte sprostě a jste hrubí? Na to stačí jednoduchá rada: pořiďte si Slovník spisovné češtiny! Já osobně jsem proti sprostému mluvení, což ale neznamená, že jsem úplný andílek. Sem tam mi nějaké to slovo uklouzne, to se asi stává každému, ale snažím se i tahle nehlídaná slova nepouštět z pusy.

  (ilustrační snímek) - stres, křik, žena, © Profimedia.cz

  Jestli jste někdo četli knihy od Jaroslava Foglara (já jsem jejich milovnice), tak jistě víte, že sprosté mluvení a hrubost k mladším je jen ukázka zbabělosti a možná i toho, že se chcete předvést.

  Ale pamatujte si, že když budete mluvit sprostě a budete hrubí jenom kvůli tomu, že se chcete předvést, je to špatně! Předvedete se naopak, když vám z úst nevypadne jediné sprosté slovo a ke všem - ať už je to váš kamarád, nebo někdo, kdo vám leze na nervy - budete ohleduplní.

  Jaroslav FoglarMožná si říkáte: "Vždyť budu vypadat jako blázen, když nebudu mluvit sprostě!" A možná máte pravdu. Možná to bude trochu divné, ale ukážete tím, že nejste jako ostatní zbabělci, kteří mluví sprostě, ale jste spravní lidé.

  Tak třeba já mám s kamarádkami takovou dohodu - musíme splnit 13. bobříka. To je taková zkouška, při které se 30 dní nesmí mluvit sprostě a nesmíte být hrubí. Zkoušku jsme odkoukaly z knihy Hoši od bobří řeky z pera Jaroslava Foglara - doporučuji přečíst!

  Myslete si o tomto článku co chcete, ale já jsem vám napsala, co jsem napsat chtěla. Pokud mluvíte sprostě, zamyslete se nad sebou - možná zjistíte, že to není to nejlepší.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (69)

  Příspěvek z 23. srpna 2019 ve 13:53.
  Holka12letá v něm napsala:

  Já taky miluju knihy od foglara a snažím se chovat tak jako všichni hrdinové těch knih

  Příspěvek z 12. června 2010 v 8:59.
  violettess v něm napsal:

  Reakce na justinbieber1:

  pravda

  sou trapný55

  Příspěvek z 12. června 2010 v 8:57.
  violettess v něm napsal:

  =)

  ja nwm jednou sem řekla ty v..e a pak ty horší ale snažím se přestat .NEJDE TO!!!!!!

  sorry je to jako droga1