Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Alíkovina

  Šprt?

  vydáno  •  škola
  Někdo se rád učí. Prostě ho to baví nebo mu to jde. Ne všem se to zamlouvá. Zvláště těm, kteří se učí špatně.

  (P) Šikana, ilustrační foto, © Profimedia.cz

  Některé děti mají rádi školu, baví je číst, učit se anebo jim to jde samo. Někomu to nevadí a říká si: je prostě dobrej. Najdou se ale i tací, kterým to nejde. O co horší to je, když jsou drzí a závistiví. Z toho pak můžou vylézt nepěkné věci. Třeba šikana. Takových případů jsou mraky, ti, co takové děti nazývají šprty jsou většinou děti, které nemají jak na sebe upoutat pozornost.

  Ve škole jim to nejde, jsou jedináčci, nemají úspěchy a tím pádem se ani nemají čím vychloubat. Jsou závistiví a nesnesou to, že někdo je lepší než oni. Tak začnou šprty šikanovat a myslí si, že se tím zviditelní. Občas se to tak stává, ale málokdo si uvědomí, že je to špatně. Anebo nemá dost odvahy na to, aby se ho zastal nebo zakročil. Ale když se s tím nic neudělá, může si ten šprt odnést špatné vzpomínky na celý život.

  Uvědomte si jestli se něco takového neděje ve vašem okolí a jestli ano, pokuste se tomu zabránit. Není důvod šikanovat a urážet. ́Šprti ́ jsou stejní jako vy.

  Autorka:

  Tento článek byl zařazený ke zveřejnění bývalým vedením Alíka, jeho úroveň tedy nemusí odpovídat současným redakčním standardům.

  » přejít do diskuse

  Diskuse k článku  (2)

  Příspěvek z 28. března 2016 ve 21:08.
  bluestone v něm napsala:

  hmmmm

  no to já bohužel znám protože mamka chce abych měla co nejlepší známky a furt musím mít jen jedničky a jednu dvojku za týden maximálně a ono je to těžký když se skoro každou hodinu píše něakej test nebo se zkouší. a u nás si to děcka berou jakože: si hnusná šprtka,ooooou šprtka se nestihla naučit, ha šprtka dostala trojku maminka ji zabije,...atd.
  a nebo do mě pořád žduchaj o přestávce a berou mi sešity. ale už jsem si zvykla a ted jim to polácím takže když mi něco vezmou tak jim zas něco vezmu já 212121 a no booože kdyžtak je ignoruju a v tom jsem docela dobrá 444222222 zkrátka ponaučení pro ty co mají dobré známky a mají kvůli tomu potíž ve třídě: nevzdávejte se a budte rádi že aspon budete mít peníze narozdíl od těch co se nikdy neučí a ještě se vám smějou. a vlastně co je špatné na slově šprt? akorát lidé co se vám vysmívají tak snad závidí nebo co 212121no nic no přeji dobré známky 444777666ahoooj

  Příspěvek z 24. února 2016 v 17:24.
  Lipuska v něm napsala:

  To že se někdo rád učí,nebo že mu to jde neznamená že je to šprt.Máme ve třídě jednu holku Lenku,je ve třídě nová a učení jí hodně jde,a není to šprtka.Je to super holka a rozhodně není šprt,i když má dobré známky.Použila jsi špatné slovo,buď nebo si špatně popsala šprta.Šprti,nejen že mají samé jedničky,alr jsou vlezlí učitelům,žalují vždy dávají pozor a jsou mazánci učitelů.Vím to z vlastní zkušenosti,ve třídě šprty máme, a já takové lidi moc nemusím,ale nikdy bych jim neublížila:))Jinak máš pravdu,někteří lidé závidí:((A pak to takhle dopadá