Alík

 • Alíkoviny
 • Klubovna
 • Hry
 • Nástěnky
 • Soutěže
 • Vtipy
 • Poradna
 • Copak hledáme:
  Kde hledáme: Přihlášení uživatelé mají lepší možnosti hledání.
  Jsi tu poprvé?

  Diskuse k Alíkovině

  « Přejít na článek

  Spútaná rieka Dneper

  Nový příspěvek do diskuse:

  Přispívat mohou jen přihlášení uživatelé.

  Pokud máš účet, přihlas se, pokud ne, můžeš si účet založit.

  Prodleva 15 dní.
  Příspěvek z 30. března ve 22:19.
  Magdafox v něm napsala:

  Musíš se zeptat na jiných místech. :-[) To že to věděl každý je jen tvoje tvrzení. :-[)

  Příspěvek z 29. března ve 22:47.
  Pralinka2 v něm napsal:

  To je skvělé, že jsi sem dala důkaz toho, co už dávno věděl každý. Ale pořád čekám na odpověď, PROČ byla ta přehrada přeplněná.

  Příspěvek z 29. března ve 21:35.
  Magdafox v něm napsala:

  To je stále dokola.:-[) Nečteš co jse napsala? O důkazu přeplnění se vedly jen prostá konstatování. Bylo něco povšechně zmiňováno v tehdejších mediích. Ale skutečný stav s grafem jsem tu dala jen já. B-)

  Příspěvek z 29. března v 19:38.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Důkaz o přeplnění??? K čemu??? To ví přece každej, ŽE ta přehrada byla přeplněná. Ale já se tě už asi tři čtvrtě roku ptám, PROČ ta přehrada byla přeplněná.

  Příspěvek z 29. března v 17:24.
  Magdafox v něm napsala:

  Pralinka Ale důkaz o přeplnění jsem už dala. Sledované stavy hladiny jsem níže už dávala do odkazů. B-)
  To, že si z toho vyvozuješ vlastní teorie je jen otázkou tvé fantazie. Jeden jediný aspekt jsem nezmiňovala a to je to, že po odtátí sněhu z území je vždy v tomto období vyšší úroveň hladin.
  Klidně můžeš dál spekulovat o důvodech, ale je to zcela zbytečné. Zásadní je, že k tomu došlo. Tak pro občerstvení (všimni si extrémního nárůstu od cca února 2023)!:
  https://hydroweb.theia-land.fr/collections/hydroweb/L_kakhovka?lang=en&

  Příspěvek z 29. března v 16:58.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Stav reality? A kde máš důkazy té své „reality“, že by bylo technicky možné, aby Ukrajinci jen vypouštěním vody z výše položených přehrad dokázali přeplnit níže položenou přehradu nad povolenou mez, aniž by osoby mající kontrolu nad vypouštěcími prvky té níže položené přehrady měly šanci s tím něco dělat? Tuhle pohádku jsi tady vyprávěla 27. března ve 12:48, tak tady nevyprávěj, že jsi o tom nehovořila.

  Příspěvek z 29. března v 16:46.
  Magdafox v něm napsala:

  Pralinka To tvrzení si ale vypustil do frcu ty. Mne do toho netahej. :-D Já o nějakých teoriích nezvládnuté výstavby nehovořila. ;-D
  Jen jsem podala stav reality. Jestli máš důkazy o skutečnosti, proč se tak stalo, tak šup sem s nimi. A hlavně, aby to nedopadlo jako pohádky od autorky Moniky. :-[)

  Příspěvek z 29. března v 16:07.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Tvrzení, že za dob Sovětského svazu stavěli přehrady tak, aby níže položená přehrada nedokázala odolat náporu vody při zvýšeném vypouštění z výše položené přehrady, je stejně absurdní jako představa, že Ukrajinci několik měsíců vypouštěli nadměrné množství vody z výše položených přehrad a ruští okupanti obsluhující výpusti níže položené přehrady by si několik měsíců nevšimli, že jim hladina v přehradě stoupá nad povolenou mez.

  Příspěvek z 29. března v 15:22.
  Magdafox v něm napsala:

  Monika Janka No ono těch slabších bude více, hlavně ty s politickým nádechem. A o tom jsme už hovořili, vzpomínáš? ?
  Kdyby nedošlo k protržení přehrady, tak by o nějakém Dněpru článek ani nevznikl. Nebylo by to tak horké téma pro napsání článku. :-[) Je potřeba produkovat články o zlých Rusech a to je právě důvod vzniku tohoto článku. ok
  Článek zakončila lež, že byla přehrada napadena Rusy. Vůbec nechápu, že někdo může veřejně lhát a ještě na dětských portálech. ko

  Příspěvek z 28. března ve 22:56.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Magdafox: Ach jaj, kvôli jedinej vete chceš vymazať tento článok?8-o Písala som ho, ako všeobecne rozprávanie o rieke Dneper bez postranných úmyslov.

  Za každým zo svojich článkov si stojím, hoci za svoj najslabší považujem tento.

  Příspěvek z 28. března v 11:17.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Právě že systém přehrad je velice sofistikovaná záležitost, proto moc nevěřím tomu, že to v tom roce 1956 nebo kolik úmyslně postavili tak, aby výše položená přehrava mohla vypouštět takový průtok, který by níže položená přehrada nemohla pouštět dál.

  A že protržení přehrady rozhodně nemohlo Ukrajině nijak prospět, to je snad jasné každému.

  Příspěvek z 28. března v 10:16.
  Magdafox v něm napsala:

  PralinkaSystém přehrad je velice sofistikovaná záležitost. Určitě to měli dobře propočítané. Určitě si četl článek, že protržení přehrady mohlo způsobit starší poškození, což bylo způsobeno zásahy z ukrajinské strany. Do toho nápor vody a došlo k neštěstí. A musíme si také položit otázku, komu by prospělo protržení. Už sem tu psala. Rusko by jenom tratilo.
  Cui bono B-)
  Lži od Moniky Janky jsou úplně za hranou. Rusové zaútočili na jimi ovládanou přehradu, která nakonec v důsledku zaplaví jejich vojenská obranná ležení pod hrází na levém břehu Dněpru. ;-D Tohle snad nemůže napsat člověk při smyslech. :-[)
  Do toho pak jako reakci napíše, že nemá přístup k vyšetřování ani jedné strany. Takže celý závěr o zničení přehrady je jen snůška lží a domněnek z pera autorky. Takový článek tady vůbec co dělat. ko

  Příspěvek z 27. března v 18:54.
  Pralinka2 v něm napsal:

  No vida.
  Vzhledem k tomu, že ty přehrady byly vybudovány už za Sovětského svazu, nechápu, proč je soudruzi postavili tak, aby z výše položených přehrad bylo možno vypouštět víc vody než z níže položených přehrad. Takové nastavení parametrů přehrad jim přece ani tehdy nemohlo přinést nic pozitivního.

  Příspěvek z 27. března ve 12:48.
  Magdafox v něm napsala:

  To Pralinka No konečně se dočkáš odpovědi. proč byla přeplněná? Protože Ukrajinci vypouštěli nádrže výše na toku Dněpru. Dokonce to došlo tak daleko, že stav hladiny byl nejvyšší za posledních 30 let. B-) https://ipad.fas.usda.gov/cropexplorer/global_reservoir/gr_regional_chart.aspx?regionid=up&reservoir_name=Kakhovskoye&lakeid=000873

  Záměrné protržení přehrady by nic pozitivního Rusům nepřineslo. Krym by přišel o dominantní zdroj vody, došlo by k zaplavení ruských vojenských postavení na levém břehu Dněpru. Takže žádný důvod a body k plusu pro Rusko. B-)
  https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-tri-scenare-jak-se-protrhla-kachovka-nemuseli-to-byt-rusove-ani-ukrajinci-232129#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&source=hp&seq_no=3&utm_campaign=abtest220_personal_layout_2_varB&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Prodleva 6 měsíců.
  Příspěvek z 9. září 2023 v 19:19.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Magdafox: Pořád jsi mi ještě nevysvětlila, PROČ ta přehrada byla extrémně přeplněná.

  Prodleva 24 dní.
  Příspěvek z 16. srpna 2023 v 19:19.
  Elinor v něm napsala:

  Super 5 tlapek

  Prodleva 3 dny.
  Příspěvek z 13. srpna 2023 v 8:56.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Ó, ďakujem.:-3

  Příspěvek z 12. srpna 2023 v 19:30.
  panglaq v něm napsal:

  Moc krásný článek, navíc jsem to lépe pochopil s tou bývalou Kachovskou přehradou, 5 tlapek.

  Prodleva 10 dní.
  Příspěvek z 2. srpna 2023 v 9:14, upravený po 10 minutách.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Pre Magdafox: tebe nevadí, čo všetko Rusi vyvádzajú na Ukrajine?8-o Že bombardujú civilné ciele a chcú vykynožiť všetkých Ukrajincov? Nevadí ti byť užitočným idiotom Moskvy? Námietku, že som zblbnutá „mainstreamovou propagandou“ neberiem.

  Příspěvek z 1. srpna 2023 ve 12:21.
  ShabadacaG00D v něm napsal:

  Asi Magdafox emigrovala do své země zaslíbené :D Posílám pozdrav do věznice a přeji, ať ta týden stará kaše chutná ok

  Příspěvek z 31. července 2023 ve 22:19, upravený po 2 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Uběhl týden a půl a má trpělivost vypršela. Už jsem se načekal na zdroj těch argumentů ažaž. Jen bych rád zmínil pro ostatní, že takhle to funguje vždycky, pokud budete chtít po dezinformátorech zdroje jejich lží. A ne, nedám nikomu, kdo lže a tím napomáhá vrahům pak možnost potichu vycouvat jakoby se nic nestalo, pokud je odhalen]:-)

  Prodleva 11 dní.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Magdafox: Na základě tvé rady jsem zkusil hledat na Googlu, PROČ ta přehrada byla přeplněná. Ale nenašel jsem nic, co by podporovalo tvoje teorie. Proto i nadále čekám na tvé vysvětlení, PROČ byla ta přehrada extrémně přeplněná.

  Příspěvek z 20. července 2023 v 9:03, upravený po 8 minutách.
  VelkýBochník v něm napsal:

  Jestli hledáš odpovědi, použij Google. A když budeš lingvisticky vybaven, určitě na to kápneš....

  Magdafox: Ne, takhle mě neodbydeš. Žádné řeči o Googlu, nebo nevhodném zdroji. Stejně jako MonikaJanka obhájila svoje tvrzení, udělej to i Ty. Na to spoléhají všichi proruští dezinformátoři, že si něco plácnou v každé diskuzi, převrátí pravdu, udělají službičku vrahům a pak se jednoduše vykroutí Googlem. Nebuď jako jedna z nich a koukej sem hodit ten zdroj;-)

  Čekám...

  Magdafox v něm napsala:

  Pro Velký bochník. Jestli hledáš odpovědi, použij Google. ok A když budeš lingvisticky vybaven, určitě na to kápneš. :-) No a jestli poukazuješ na status tohoto portálu, na to se musíš obrátit na autorku. Už jsem ji několikrát upozorňovala, že její tvorba se nehodí do dětských příběhů. Prostě dětský web by neměl kopírovat mainstreamovou propagandu. Tento web by se měl věnovat tématům bližším dětem. S tím určitě souhlasíš.

  Prodleva 2 dny.
  Pralinka2 v něm napsal:

  Magdafox: No vidíš, a to je další otázka: PROČ ta přehrada byla extrémně přeplněná?

  VelkýBochník v něm napsal:

  Magdafox: Psala jsem, že samotní Ukrajinci ji poškodil na konci minulého roku v rámci testů odolnosti....

  MonikaJanka uvedla zdroje svých tvrzení. Můžeš to prosím udělat i Ty??? Rád bych se dozvěděl více, vč. názvu toho média, které tuto informaci přineslo.

  A proč by to asi dělali, a sami ji odtřelovali? Odpověď je jasná pro všechny , co používají rozum.

  A můžeš to, prosím, vysvětlit podrobněji??? Je fakt, že z této odpovědi to nemusí leckomu dojít, protože tam nemáš žádné spojitosti. A každý má jiné pochody logického myšlení a dedukce. Navíc je Alík dětský web a nemůžeš očekávat, že některé věci dojdou úplně všem, vč. těch nejmenších;-)

  Magdafox v něm napsala:

  Pro Pralinku2. Nevšimla jsem si, že bych něco psala o časovaných náložích. ;-D S tím si začal ty. ko Musíš lépe analyzovat text a nevkládat ostatním do textu fabulace. B-) Psala jsem, že samotní Ukrajinci ji poškodil na konci minulého roku v rámci testů odolnosti. A proč by to asi dělali, a sami ji odtřelovali? Odpověď je jasná pro všechny , co používají rozum. ok A nemůžu pominout fakt, že sama přehrada se mohla prostrhnout spontánně, protože byla toho času extrémně přeplněná a po poškození nemusela vydržet.

  Pralinka2 v něm napsal:

  Magdafox: A ještě jsi mi nevysvětlila, jak ti Ukrajinci, kteří na jaře 2022 tu přehradu opouštěli, věděli, že ty časované nálože, které tam podle tebe nastražili, mají načasovat zrovna na 6. června 2023, a jak je možné, že Rusové za ten rok a čtvrt, co tu přehradu okupovali, ty nálože nedokázali najít a deaktivovat.

  Příspěvek z 15. července 2023 ve 21:51, upravený po 13 minutách.
  MonikaJanka v něm napsala:

  Ešte raz opakujem, že nie všetky moje články sú o politike a majú aj svojich čitateľov aj medzi deťmi a dospelými. Odkiaľ berieš, že vo svojich článkoch očierňujem Bielorusov? Všetci, o ktorých som písala, sú politickí väzni, ktorí sú v opozícií proti režimu. Čo sa týka slovenskej politiky, tak ešte nikto oficiálne neohlásil kandidatúru na prezidenta, takže zase môže vyhrať hocikto, ale nepredbiehajme. Čo sa týka volieb, je pravdepodobné, že vyhrá Fico a jeho Smer.:-| a ktovie, aké nakoniec bude celé celé zloženie vlády. Ale nečakaj, že po 30. septembri (září) ti tu budem vyplakávať. Čo také som ti urobila, že ma máš v žalúdku?8-o Aha, už viem. Dočítala si sa, že som kedysi, ešte ako dospievajúca, bola s mamkou na služobke v Bruseli a všeličo si si domyslela. Ale ktovie, možno ja osobne som protizápadna a som tajná Putinová fanynka.:-D Ešte sa ťa chcem opýtať, lebo mám príležitosť, čo máš proti EÚ, NATO a Západu celkove? Máš doma niečo z Ruska? Ako by si sa tvárila, keby Rusko sa jedného dňa rozhodlo napadnúť Českú republiku, zabrali by časť územia a bombardovali ju?
  Dúfam, že keď budeš písať tvoj ďalší príspevok, tak mi odpovieš aj na otázky. Okrem výpadov na mňa si mi nenapísala odpoveď na otázku, čo ty mi osobne ponúkaš na čítanie z dejín Ruska, Bieloruska a Ukrajiny.

  Magdafox v něm napsala:

  Pro Monika Janka. Rozhodně nerozporuju, že jsi prozápadní, když se rodiče aktivně angažovali v Bruselu sídle EU. Hodně eurohujerů sálo peníze a z toho žije celý ten moloch EU. :-D V celé platformě píšeš jenom politicky podbarvené články, dokonce jsem našla i vtipy s politickým zabarvením a samozřejmě zase zesměšňující Rusy. ! Ono totiž nedokážeš napsat normální neutrálně laděný článek bez toho, aby jsi kopla do někoho ,kdo je Rusem nebo Bělorusem. *O Děti nezajímají tvoje agitky vytvořené pro jednosrtanné pošpinění někoho, kdo se ti nehodí. Jako světlo v celém tunelu vidím to, že vaše odcházející prezidentka bude konečně nahrazena a do parlamentu nastoupí čerstvý vítr v podobě Fica a jeho strany Směr. >X<- To bude slz.